Технології

Airbus показав пасажирські літаки майбутнього

Airbus

Європейський авіабудівний концерн Airbus продемонстрував три концепту перспективних пасажирських літаків сімейства Zero, які будуть використовувати альтернативне паливо.

Глава Airbus Гійом Форі назвав прем’єру концептів сімейства Zero історичним моментом для сектора комерційної авіації в цілому і зазначив, що концерн «має намір зіграти головну роль в найважливішій події, який коли-небудь бачила галузь». «Концепти, які ми представляємо сьогодні, дають світу уявлення про наші плани по реалізації транспорту майбутнього з нульовим рівнем викидів», – додав він. На думку Airbus, авіакомпанії зможуть почати експлуатацію схожих літаків приблизно через 15 років – в середини 2030-х років.

Airbus

Airbus

Один з концептів є турбогвинтовий літак, здатний перевозити до 100 чоловік. Оснащений двома двигунами авіалайнер повинен використовувати в якості палива водень, який в рідкому вигляді буде зберігатися в задній частині фюзеляжу. У Airbus вважають, що такий літак зможе долати відстань понад 1000 морських миль і підходить для перевезень на відносно невеликі відстані.

Airbus

Airbus

Наступний представник сімейства Zero являє собою турбореактивний літак, який схожий на авіалайнер A330 або A350. Його місткість складе приблизно 120-200 чоловік, а дальність польоту перевищила 2000 миль, що досить, наприклад, для перельотів між східним і західним узбережжям Австралії. Як і в першому випадку, його двигуни повинні будуть працювати на водні.

Airbus

Airbus

Нарешті, третій концепт літака являє собою літальний апарат з широким і майже плоским фюзеляжем – на зразок «літаючого крила». Передбачається, що він зможе вміщати близько 200 пасажирів. Така конструкція відкриває інженерам безліч варіантів для зберігання водню на борту, а крім того, дозволяє використовувати дизайнерам інтер’єру найрізноманітніші конфігурації пасажирського салону.

Залишити коментар