Світло

The Maker Show – прості відеоуроки по створенню власних електронних пристроїв

Давно хотіли навчитися паяти, створювати власні пристрої та зробити навколишній простір розумнішим за допомогою сучасних цифрових засобів? Ці відеоуроки з простим і доступним викладом допоможуть зробити це прямо зараз. А головне, вони підійдуть і дітям від семи років, і великим бородатим дядькам в похилому віці.

Для того щоб навчитися проектувати електронні пристрої, хтось йде до вузу, хтось читає інформацію в спеціалізованих спільнотах, хтось купує товсті книги. На жаль, у всіх цих способів досить високий поріг входження.

Як бути тим, хто ніколи не вмів паяти, не знає, як відрізнити Arduino від Raspberry Pi, але дуже хоче навчитися? Мабуть, варто почати з відеолекцій The Maker Show, які охоплюють всі базові питання сучасної домашньої DIY-електроніки – від пайки до створення власних програм, які об’єднують домашні гаджети в систему розумного будинку. Ведучі говорять по-англійськи, проте є російські субтитри (нехай і не дуже хорошої якості), які полегшать розуміння тим, хто недостатньо добре володіє іноземною мовою.

Трохи про доступність. Перша серія The Maker Show розповість найменшим і тим, хто прогулював фізику в школі, як отримати електрику за допомогою підручних засобів (батарейки і лимонів) і застосувати його на практиці – підключити світлодіод. Слідом демонструється той же досвід на макетній платі.

Так, завдяки перегляду одного відео можна дізнатися, що таке резистор, макетна плата, напруга, сила струму, продуктивність (потужність і робота), які типи підключення резисторів існують і як вони впливають на протікаючий струм.

Наступний урок присвячений тим же світодіодам, які змушують блимати за допомогою Arduino Uno. Тут же коротко розкриваються базові принципи програмування мікроконтролерів. Далі глядачам пропонується запис, присвячений підключенню сервоприводів і створенню рухомих елементів (включаючи необхідні маніпуляції з контролером).

Одне з відео докладно розповідає про технологію пайки. Незважаючи на дуже легкий для сприйняття виклад, автори не упускають важливих деталей.

На каналі The Maker Show регулярно виходять нові випуски, наприклад про пристроях, які носяться, крокових двигунах та інших електронних полезностях. Є можливість завантажити відео і вихідний код проектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *