Статті

Автоматизація ресторану і кафе: системи та програми для роботи, управління, обліку

Автоматизація ресторану і кафе

Зараз система автоматизації роботи ресторану, бару і кафе це не модне нововведення, а необхідна умова конкурентоспроможності всього бізнесу. Без спеціальних програм не вийде організувати контроль над роботою персоналу, продажі не піднімуться, а витрати будуть постійно зростати. Всі процеси, які відбуваються в закладі, потрібно відстежувати. Важливо з’єднати в одному софті діяльність кухні, залу, складу і каси, а також врахувати можливість проводити там бухгалтерію. Установка по зробить простіше життя працівникам і керівництву.

Які завдання вирішують системи автоматизації ресторанного бізнесу

Таке програмне забезпечення дозволяє співробітникам управляти продажами, вносити зміни, що стосуються клієнтів:

  • приймають замовлення;
  • розраховувати;
  • видають чек про отриману послугу.

Якщо бар також автоматизований, то процес створення напою буде розміщений в програмі. За допомогою ПЗ можна управляти:

  • маркетингом – робити знижку на блюдо або чек, проводити рекламні акції;
  • логістикою – замовляти продукти, відстежувати їх місце;
  • бухобліком – вести весь необхідний облік зручно, коли персонал постійно пробиває чеки і зазначає, коли певна продукція закінчилася.

Просте програмне забезпечення значно збільшує продуктивність праці та якість, з якою працівники обслуговують відвідувачів. А також робить доступним контроль над усім, що відбувається на території закладу.

Які завдання зачіпає автоматизація

Реально оптимізувати кожен етап, який проходить клієнт в стінах кафе або іншого підприємства організації харчування.

Зал

Мета персоналу тут-прийняти замовлення і внести його в базу. Для цього є термінал на стійці Бару, але при наявності достатнього бюджету власники бізнесу можуть видати кишенькові комп’ютери або планшети. Це вигідне рішення, так як мінімізується відсоток помилок, а швидкість передачі даних зросте.

Все, що офіціант вніс в картку і зберіг, йде на кухню або в бар в залежності від змісту замовлення. Автоматизована система управління рестораном прискорює процес, виключає помилки і людський фактор.

Кухня

Кухар і його помічники отримують замовлення, починають готувати його. Замовлене або буде світитися на спеціальному дисплеї, або роздруковується і розміщується на видному місці. Це дозволяє виключити проблему, коли офіціант передав весь перелік страв, які хоче відвідувач, але одне з них забули приготувати.

Якщо список буде висіти до закінчення готування, то персонал нічого не упустить. Коли піднос вже забрали, то можна прибрати папір або завдання на дисплеї за допомогою клавіатури. Закривати його повинна людина, яка займалася приготуванням, адже він упевнений в закінченні завдання.

Бар

Все відбувається за аналогією з кухнею. Завдання бармена-максимально швидко приготувати необхідне і передати офіціанту. Щоб не допустити крадіжки і шахрайства на стійці, потрібно вводити автоматизацію – система значно зменшить ризики. Можна поставити на розлив контролера, який не дозволить наливати менше покладеного.

Каса

Коли всі страви і напої відвідувач випив, йому приносять пре-чек. Це папір, на якому фіксується докладний перелік замовленого із зазначенням обсягів і суми за кожен пункт. Його надають з інформаційною метою-уточнити, скільки він повинен заплатити. Потім клієнт вибирає зручний йому спосіб оплати, вносить гроші. Після йому віддають фіскальний чек, оформлений за всіма правилами.

Склад

Автоматизація обліку в ресторані обов’язково зачіпає все, що знаходиться в сховищі. Надійшла продукція і сировина реєструється в системі, як і всі їх пересування всередині кафе. Забиваються в програму в момент приймання за допомогою терміналу для збору даних. З нього інформація потрапляє в загальну базу.

Коли капуста, червона риба або інший продукт буде потрібно кухареві, їх передадуть на кухню. Після закриття чека інгредієнти списуються з балансу в тому обсязі, який буде вказано в карті калькуляції. Цей показник залежить від стандартної кількості складових з можливістю коригування.

Бухгалтерія

Те, що відбувається в стінах закладу передається в бек-офіс, виглядає це як звітність, яку потрібно аналізувати. На основі отриманих даних бухгалтер нараховує зарплату. Так само він буде відправляти звіти в податкову службу і виконувати інші робочі обов’язки.

Менеджмент

Необхідний, щоб проводити аналіз діяльності підприємства. Дозволяє відстежити ефективність будь-якого співробітника, проконтролювати користь, яку компанія отримує від його роботи. Також можна перевірити продуктивність фірми в цілому.

Клієнтський сервіс

Заздалегідь продумана ідея заохочень гостей кафе. З її допомогою стає можливим проведення Знижки постійним відвідувачам, резервування улюбленого місця заздалегідь, доставка готової продукції по місту і передмістю. Важливо продумати ланцюжок так, щоб люди хотіли повертатися.

Взаємодія з іншими системами

Велика частина обладнання для оптимізації роботи підприємства успішно інтегрує з іншими додатками і ПЗ. При необхідності можна налаштовувати програму під індивідуальний заклад.

Як автоматизувати ресторан: корисні програми

Устаткування закладу не може працювати без відповідного софта. Зараз продається багато різноманітного ПЗ, яке впорається з поставленими завданнями. Важливо підбирати в залежності від того, що має виконувати програмне забезпечення. Якщо кафе тільки планується відкривати або воно працює давно, але не зрозуміло, як оптимізувати все, що відбувається, варто звернутися в «Poster».

Система автоматизації кафе Poster — це повноцінне рішення для бізнесу, до неї підключається будь-яке додаткове обладнання: ваги, грошовий ящик, сканер штрих-кодів, банківський термінал, принтер «бігунків» на кухню або екран з замовленнями і багато іншого.

*На правах реклами