Наука

До кінця століття рівень світового океану виросте на 40 см

Тане лід

Одне з найбільш страшних наслідків глобального потепління – це підвищення рівня води в світовому океані. За останніми оцінками NASA, якщо кількість глобальних викидів різних парникових газів не знизиться, то танення крижаних щитів Гренландії та Антарктиди призведе до підвищення рівня моря на 38 сантиметрів до 2100 року.

Центр космічних польотів імені Годдарда NASA очолив міжнародний проект, в якому взяли участь понад 60 експертів. Названий ISMIP6 (проект порівняльного моделювання крижаних щитів), він створений для кращого розуміння, наскільки катастрофічним буде танення крижаних щитів Гренландії та Антарктиди для океану.

Читайте також:  Земля виявилася не кращою планетою для життя у Всесвіті

Результати роботи Міжнародної команди показали, що величезний крижаний покрив Гренландії може додати від 8 до 27 сантиметрів до глобального рівня моря до 2100 року. А великі крижані щити Антарктиди потенційно можуть викликати підвищення рівня моря від 3 до 28 сантиметрів до кінця століття. В ході роботи вчені також виявили, що за XX століття рівень Світового океану піднявся приблизно на 15 сантиметрів. Зараз цей процес прискорився в два рази.

Нові дані, опубліковані в журналі Cryosphere, допомагають дослідникам кількісно оцінити танення крижаних щитів. “Один з найбільших прогалин, коли мова заходить про те, наскільки підвищиться рівень моря в майбутньому, — це те, який внесок внесуть крижані щити», — сказала керівник проекту Софі Новіцкі.

Читайте також:  NASA заплатить за ідеї для місячної місії «Артеміда»

У своїй роботі, вчені також змоделювали ситуації з мінімальним рівнем викидів. У випадку з крижаним щитом Гренландії це призвело б до глобального підвищення рівня моря на 3 — 9 сантиметрів. Зрозуміти процес в Антарктиді складніше. Вчені кажуть, що не виключений варіант, що викиди можуть привести і до «зниження» рівня води.

Проте вчені повідомляють, що підвищення рівня Світового океану, швидше за все, неминуче, але з “цими новими результатами ми [вчені] можемо зосередити наші зусилля в правильному напрямку і точно знати, над чим потрібно працювати, щоб продовжувати покращувати прогнози”.

Залишити коментар