Технології

Шведи показали гігантське вантажне судно, яке працює від сили вітру

Oceanbird

Одним з найдешевших способів доставки великогабаритних вантажів через океан ось уже багато століть залишається водний транспорт. Незважаючи на непогані економічні показники, назвати традиційні вантажні судна екологічними не можна. Шведська компанія показала проект корабля, здатного перевозити через Атлантику відразу 7000 автомобілів, працюючи при цьому за рахунок сили вітру.

Стандартне вантажне судно здатне перетнути океан за 8 днів. Однак для цього необхідна величезна кількість палива, яке забруднює навколишнє середовище. Шведська компанія Wallenius Marine розповіла про новий корабель Oceanbird, здатний скоротити викиди на 90% за рахунок величезних 80-метрових вітрил.

Читайте також:  Нова технологія підвищить надійність сканерів відбитків пальців для смартфонів

Правда, Oceanbird не зможе похвалитися надвисокою швидкістю. Повідомляється, що при середній швидкості в 10 вузлів перехід через Атлантику займе 12 діб, що на 4 дні довше, ніж у традиційних кораблів на викопному паливі. Проте такий підхід повинен забезпечити власнику значну економію: у порівнянні з вантажними суднами Oceanbird майже не споживає мазуту або дизеля.

Зараз Wallenius Marine займається тестуванням: вже готовий 7-метровий корабель, що проходить випробування у відкритій воді. Перші замовлення комерційні клієнти зможуть зробити в 2021 році, а готове судно вийде в море не раніше 2024 року. Інженери впевнені у високій ефективності Oceanbird, заявляючи, що він створений для океану.

Читайте також:  «Військова» ракета Маска доставить зброю в будь-яку точку світу за годину

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар