Технології

Медики готуються до першої операції з трансплантації біонічного ока

Біонічне око

Група дослідників з Університету Монаша в Мельбурні (Австралія) готується до проведення першої в історії медицини операції, під час якої пацієнту планують відновити зір за допомогою вживлення в мозок імплантатів. Таким чином, медики вперше зможуть успішно випробувати систему біонічного зору на людині.

Біонічне око

Зараз вчені проводять підготовку до операції. Паралельно вони шукають фінансування для виробництва розробленої системи в глобальних масштабах. Проект Gennaris Bionic Vision System був розпочатий більше десяти років тому. За роки досліджень інженерам вдалося створити спеціальний головний убір, оснащений камерою, бездротовим передавачем, процесором і необхідним для обробки ПЗ.

Читайте також:  Корисна функція Google Pixel стане доступна на інших смартфонах

У мозок користувача буде імплантований чіп розміром 9х9 міліметрів. У корпусі “шолома” відбувається обробка даних, які потім передаються на імплантати. Ті, в свою чергу, перетворять отриману інформацію в електричні імпульси, “розумілі” нервовій системі і мозку людини.

Біонічне око

В ході проведення експериментів в якості перших піддослідних вибрали овець. Їм проводили операції з імплантації імплантатів, а потім спостерігали протягом дев’яти місяців. За 2700 годин використання системи жодна з десяти овець не відчула її впливу на здоров’я. Дослідники планують надалі адаптувати технологію для лікування складних неврологічних проблем на зразок паралічів або повної втрати можливості рухатися.

Читайте також:  Apple уріже комплект поставки торішніх iPhone

Джерело: monash.edu

Залишити коментар