Квіти

Квітучий бізнес: Як заробити на вирощуванні квітів

Тепличне господарство давно стало перспективним способом заробітку в невеликих містах і селищах.

Заповзятливі люди вирощують в парниках огірки, помідори, полуницю і квіти. Про останніх і піде мова в сьогоднішній статті. Вирощування квітів у теплиці як бізнес користується популярністю у підприємців-початківців, які, не маючи великого стартового капіталу, отримують можливість стабільно заробляти десятки і сотні тисяч гриивень щомісяця.

ЧОГО ПОЧАТИ?

Для початку знадобиться земельна ділянка, на якій будуть розташовуватися парники. Це може бути сад і город біля будинку, дачна ділянку або шматок землі біля будинку в селі. Земля повинна перебувати у власності або бути орендована, інакше в будь-який момент підприємець можете втратити свій бізнес. Оформивши ділянку, бізнесмен стає власником особистого присадибного господарства. ОСГ має ряд переваг перед іншими формами бізнесу. Вам не потрібно буде платити податки, ніхто не контролюватиме, немає необхідності в звітності та паперовій тяганині. Головним мінусом при такому веденні бізнесу – це шляхи реалізації продукції. При ОСГ можливо лише продавати квіти перекупникам, які платять набагато менше ринкової вартості.

Тому якщо Ви хочете, щоб бізнес приносив серйозний прибуток необхідно зареєструватися в якості індивідуального підприємця. Код КВЕД – 01.12.2, який дозволяє займатися сільгоспвиробництвом, форма оподаткування – ЄСП (єдиний сільськогосподарський податок).

БУДУЄМО ТЕПЛИЦІ

Для ефективної витрати електроенергії і максимальної користі сонячного світла використовуються теплиці-термоси. Подібна теплиця повинна бути побудована на фундаменті, а не на голій землі. Для цього вибирайте стрічковий, армований фундамент, невеликої глибини, оскільки конструкція неважка. Цоколь необхідно зробити не менше 30 сантиметрів, щоб корозії не піддалися елементи теплиці. Каркас може бути виконаний з металу або дерева, проте металопрофіль буде зручнішим, дерево занадто громіздке і створює зайве затемнення в теплиці. На дах можна використовувати стільниковий полікарбонат, який витримає снігові навантаження.

Теплиця повинна мати односхилий дах, тому у теплиці повинні бути такі розміри: ширина – 5 метрів, довжина – 20 метрів, висота першої стінки – 1,8 метра, висота другої стінки – 2,5 метра. Односхилим дахом пояснюється рівень попадання в теплицю сонячних променів, які будуть прогрівати більший простір всередині.

Північна сторона теплиці повинна бути зроблена з непрозорого матеріалу, наприклад дерев’яною або шлакоблочною. Це робиться тому що з північної сторони не потрапляє пряме сонячне світло, там можна розмістити електрокотел і необхідний інвентар.

Також на північній стіні розташовується сонячний колектор, який трансформує сонячні промені в тепло, а після завдяки вентиляції відправляє повітря в теплицю. У теплиці-термосі він представлений у вигляді чорної непрозорої плівки, яка кріпиться на бруски до стіни. Для досягнення більшого ефекту створюється система подачі гарячого повітря до квітів (пластикові труби, які проходять через грядки).

Теплиця

Завдяки теплицям, квіти можна вирощувати в комфортних для них умовах.

У зимовий час необхідно чистити біля теплиці сніг, а на землю покласти толь або рубероїд, які завдяки своєму чорному кольору теж будуть притягувати тепло і прогрівати землю. Для підтримки температури в теплиці необхідно встановити електрокотел. Дров’яні печі використовувати не варто, вони не дозволяють утримати стабільну температуру, через це квіти можуть загинути.

ГРУНТ В ТЕПЛИЦІ

Вирощування будь-якої садової культури безпосередньо залежить від складу грунту. Щоб квіти росли в звичних для них умовах необхідно на 50 сантиметрів у глибину заповнити теплицю спеціальним грунтом. Але де взяти стільки підготовленої землі? Купувати в магазині? Не варіант, це обійдеться в кругленьку суму. Відповідь потрібно шукати на луках і полях, там де можна взяти дернову землю. Навесні, після того як грунт в полях відтане на 10-12 сантиметрів необхідно зрізати верхній шар (5-7 см) і привезти його ближче до теплиці. Після цього дерен формують в бурти, висота яких не перевищує 70 сантиметрів, а ширина 1 метра. Сформовані бурти накривають темною плівкою.

Влітку починається полив буртів із землею, темна плівка змінюється на прозору. Завдяки палючому сонцю і рясному поливу в землі почнеться процес «горіння», який вб’є всіх паразитів і вірусів в грунті. Таким чином до осені підприємець отримає необхідну кількість знезараженого грунту для теплиці.

ПОКУПКА КВІТІВ

Після того як теплиця готова необхідно подбати про посадковий матеріал. Купувати його краще в спеціальних агропітомніках, вони вирощують якісний матеріал для квіткового бізнесу. Потрібно враховувати, що квіти можуть продаватися як щеплені і морозостійкі, так і нещеплені. Найкраще вибирати перші, вони менш піддані загибелі від переохолодження грунту.

Пам’ятайте: Якщо Ви замовляєте квіти через інтернет, дізнайтеся у продавців, в чому вони будуть доставлені. В ідеалі, це пластикові контейнери зі спеціальним субстратом, там квіти можуть зберігатися до півроку.

ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ

Виростити квіти це тільки половина справи, щоб отримати прибуток, потрібно їх продати. Для цього у підприємця є кілька шляхів реалізації продукції: оптові продажі в квіткові магазини, власна точка або павільйон. Для оптових продажів необхідно заздалегідь підготуватися, дізнатися інформацію щодо цін на квіти у вашому населеному пункті, про те які сорти квітів продають компанії. На початку доведеться занижувати ціну, щоб залучити клієнтів, тому заробити в перший рік буде непросто.

Квіти

Реалізувати квіти можна через спеціалізовані магазини.

Відкриття власної точки продажу квітів – ідеальний спосіб почати заробляти відразу. Квіти користуються попитом, при цьому покупці найчастіше звертаються в магазини, розташовані біля них, не звертаючи уваги на рекламу і репутацію інших квіткових павільйонів. Тому можна почати з невеликої торгової площі в торговому центрі, де щодня проходять тисячі людей. Зробіть візитки і організуйте доставку квітів, тоді дохід може помітно підрости.

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Початкові витрати складаються з витрат на будівництво теплиці (матеріал, фундамент), оренду землі (якщо вона не знаходиться у Вашій власності), а також закупівлю посадкового матеріалу. Теплиця площею 100 квадратних метрів обійдеться бізнесмену в 60-80 тисяч гривень, оренда землі – 5-10 тисяч, на 100 квадратах землі можна виростити близько 400 кущів квітів, закупівля обійдеться в 25-35 тисяч гривень. Разом необхідно близько 100 тисяч гривень на початкові витрати.

Щорічно доведеться витрачатися на обігрів теплиці та добрива. Згідно зі словами досвідчених квіткарів, в рік на обігрів йде близько 15 тисяч гривень, на добрива і хімікати близько 10 тисяч гривень. Разом щорічні витрати становлять 25 тисяч гривень.

Для підрахунку доходів візьмемо троянду. З одного куща троянди в рік можна зробити більше 200 зрізів, тобто з площі 100 метрів квадратних Ви зможете отримати 100 тисяч зрізів. Навіть якщо продавати троянди за мінімальною оптовою ціною (15 гривень), підприємець за рік може отримати 1,5 мільйона гривень. Тобто проект окупитися вже в перший рік роботи!

Як ми змогли переконатися, вирощування квітів у теплиці – прибуткова ідея для бізнесу, якою потрібно просто вміло скористатися. При цьому первинні витрати на відкриття своєї справи набагато менші витрат на відкриття кафе, магазину чи автосервісу. Тому якщо Ви знаєте толк в квітах, готові приділити вирощуванню свій час і сили, то сміливо вирушайте на пошуки ділянки для теплиці. Це відмінний спосіб заробити капітал всього за один рік роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *