Авто

Перший у світі масовий електромобіль знімають із виробництва

Mitsubishi iMiEV

Компанія Mitsubishi знімає з виробництва електрокар iMiEV. Ця модель є першим “масовим” електромобілем – він пробув на конвеєрі 11 років, з 2009 до 2020 року (бестселер Nissan Leaf з’явився роком пізніше).

Про те, що культову машину відправляють на пенсію, дізналося видання Nikkei. Причина такого рішення з боку японської марки – відсутність бюджету на продовження проєкту і брак персоналу для подальшого оновлення моделі, в якому вона потребує на тлі постійно зростаючої конкуренції в EV-сегменті.

Mitsubishi iMiEV

Загалом Mitsubishi iMiEV можна вважати вдалим проєктом, як для першого електрокара: машина була офіційно представлена в 50 країнах, за період свого існування компанія реалізувала 32 тис. екземплярів моделі. У Європі Mitsubishi i-MiEV став відомим завдяки своїм братам-близнюкам Peugeot iOn і Citroën C-Zero, які продавалися з 2010 до 2019 року групою PSA в рамках альянсу з японським виробником.

Читайте також:  Названо автомобіль, який найбільше купується в Європі

Mitsubishi iMiEV іделаьно підходив для міського середовища. Він досягав у довжину 3,47 м і оснащувався електромотором на 67 к.с. (196 Нм), а також батареєю ємністю 16 кВтг, якої вистачало на 150 км по циклу NEDC. Насправді ж він міг проїжджати близько 100 км.

Залишити коментар