Авто

Toyota показала гіперкар, який можна буде купити

Прототип Toyota GR Super Sport

Незадовго до старту 88-го за рахунком добового марафону «24 години Ле-Мана» компанія Toyota показала прототип гіперкара GR Super Sport. Гібридний автомобіль отримає як гоночну версію для участі в змаганнях FIA, так і дорожню, яку можна буде купити.

Двухдверка Toyota GR Super Sport побудована на шасі спортпрототипа TS050 Hybrid, який двічі вигравав гонку в Ле-Мане: в 2018 і 2019 роках. Передував машині концепт GR Super Sport Concept від підрозділу Gazoo Racing. І у шоу-кара, і у прототипу загальна гібридна силова установка на базі 2,4-літрової бензинової твін-турбо «шістки» з безпосереднім уприскуванням. Її сумарна потужність – 986 кінських сил.

Фото: Toyota Gazoo Racing

Читайте також:  Більше половини водіїв не знають призначення кнопок у автомобілях

Щоб гіперкар допустили до участі в гонках на витривалість FIA, Toyota доведеться випустити не менше 20 примірників серійної версії GR Super Sport. Яка силова установка дістанеться дорожньому варіанту купе, поки невідомо.

В кінці серпня Toyota запатентувала в США загадковий гіперкар з дахом-ліхтарем, що нагадує за формою GR Super Sport. Автомобіль на патентних зображеннях оснащений незвичайною відкидним дахом, з’єднаної з дверима в єдиний елемент. За попередніми даними, вартість гіперкара Toyota перевищить мільйон доларів.

Джерело: Toyota Gazoo Racing