Знання

Поради, які допоможуть Вам побудувати успішний онлайн-бізнес

Онлайн бізнес

Для того, щоб стати успішним на ринку фрілансу і в онлайн-бізнесі в цілому, потрібно, перш за все, подумати про те, як правильно позиціонувати себе в мережі. Ви повинні стати персоною, яка зможе залучити роботодавців, зібрати замовлення і бути кращим у своїй справі. У цьому бізнесі ви самі займаєтеся продажами, будуєте клієнтську базу і заробляєте хорошу репутацію. Це буде досить складним завданням на самому старті, оскільки конкуренція висока. Як же навчитися виділятися?

Inc.com пропонує кілька рекомендацій

 • Виберіть помітну назву. Ваша мета – привернути увагу аудиторії. Підключіть весь креатив і подумайте, що змусить потенційних клієнтів задуматися про те, щоб віддати проект саме вам? Погугліть або пошукайте в LinkedIn кілька ідей, від яких можна буде відштовхнутися.
 • Не потрібно описувати клієнтам всі свої регалії або можливості. Опишіть їм чітко і ясно, все що ви зможете зробити для виконання конкретного завдання.
 • Вважайте кожен проект і кожне завдання дуже важливим. Напрацьовуйте репутацію та відгуки, які дозволять вам в майбутньому залучити нових клієнтів.
 • Думайте про продажі. Підкріплюйте своє портфоліо даними про нових навичках і знаннях, які можна успішно застосувати на благо клієнтів.
 • Не забувайте про соціальні медіа. Будьте активні на своїх сторінках і на сторінках компанії. Публікуйте корисні професійні матеріали та інсайти. Відстежуйте також те, що постять ваші конкуренти.
 • Пишіть гостьові пости в блогах і на сайтах. Це допоможе вам заробити репутацію експерта в тих чи інших питаннях. Крім того, корисний контент приверне пошуковий трафік і на ваш власний сайт. А це, в свою чергу, приверне нових клієнтів. Щоб знайти майданчики, на яких можна розміщувати контент, пошукайте сайти, що спеціалізуються на вашій тематиці в Інтернеті. Намагайтеся писати про те, що цікаво аудиторії.
 • Підтримуйте в актуальному стані ваш профіль в LinkedIn. Обов’язково заповніть анкету польностью і прагніть отримувати рекомендації. Вони підвищують авторитет фахівця в очах клієнтів.
 • Спілкуйтеся з клієнтами як онлайн, так і офлайн.
Читайте також:  Чому і навіщо варто вчитися після 45, 55, 65 років

Будучи фрілансером і перебуваючи на шляху до власного онлайн-бізнесу, ви повинні прагнути збільшувати свою цінність для клієнтів і аудиторії. Проводьте вебінари, приймайте участь в навчальних програмах і онлайн-курсах. Поширюйте цю інформацію безкоштовно, але свої консультаційні послуги пропонуйте на комерційній основі. Розвиваючи бізнес, заохочуйте своїх клієнтів за те, що вони призводять до вас нову аудиторію.

Поради по успішному управлінню клієнтами

Намагаючись налагодити контакт з клієнтом на першій зустрічі і обговорення проекту, вибирайте пасивну роль і запитайте, чого хоче сам клієнт. Це дозволить йому відчути себе почутим. Обов’язково уважно слухайте і постарайтеся зрозуміти потреби людини або компанії, з якою збираєтеся працювати, робіть позначки.

Читайте також:  Як створити сайт: 10 курсів по CSS і HTML

Складно передати всю важливість постійного зворотного зв’язку. Якщо ви хочете, щоб клієнт до вас повернувся, будьте професіоналом від моменту початку роботи до здачі готового проекту. Щоб забезпечити це, не забудьте:

 1. Повідомити клієнту, що ви беретеся за проект і виконаєте його в строк.
 2. Перебуваючи на половині шляху до завершення проекту, зв’яжіться з клієнтом і повідомте йому, що все йде за планом.
 3. У день закінчення проекту, повідомте проекту, що вся необхідна робота виконана.
 4. Здайте проект вчасно.
 5. Супроводжуйте свій проект до тих пір, поки не переконаєтеся, що клієнт задоволений.

Пропонуйте рішення. Якщо у вас не виходить та чи інша частина проекту, не робіть все на свій страх і ризик, порадьтеся з клієнтом і запропонуйте йому виходи з ситуації, що склалася.

Вчіться на своїх проектах, аналізуйте їх і визначайте, що вийшло, а що потребує доопрацювання. Отримуйте відгуки і просіть зворотний зв’язок від людей, з якими працюєте. Це допоможе вам поліпшити власний сервіс.

Залишити коментар