Авто

Виробник електро-вантажівок Nikola обманом отримав багатомільйонні інвестиції

Nikola One

Великий американський стартап Nikola лихоманить. На тлі скандальних публікацій інвестиційної компанії Hindenburg Research стало відомо, що стартап не володіє будь-якої революційної технологією, покладаючись на продукцію відомих брендів. Ще більш оглушливою стала інформація, що перший прототип вантажівки Nikola One ніколи не працював, а відео з ним було звичайним фейком.

Низка викриттів з боку Hindenburg Research триває. На цей раз звинувачення стосуються найпершої моделі – Nikola One, яка не тільки принесла компанії всесвітню популярність, але і дозволила отримати гігантські інвестиції. Перший прототип електрогрузовика на водневих паливних елементах був представлений глядачам ще в 2016 році. Вже тоді виробник заявляв, що перед нами повноцінний транспортний засіб, здатний в будь-який момент зірватися зі сцени.

Читайте також:  Ferrari випустить електричний суперкар раніше наміченого терміну

«У нас буде ланцюг на сидіннях, щоб люди не могли потрапити всередину, просто з міркувань безпеки. Я не хочу, щоб хтось в кінцевому підсумку щось зробив і вантажівка поїхала зі сцени. Ця річ повністю функціонує і працює, що дійсно неймовірно», — стверджував представник Nikola в 2016-му.

У 2018-му з’явилося коротке офіційне відео під назвою Nikola One Electric Semi Truck in Motion, що демонструє вантажівку, котра самостійно рухається по шосе в пустелі. Як повідомляє Hindenburg Research, насправді Nikola One на той момент був не здатний рухатися самостійно, для створення ефекту його просто спустили з гори, а зйомка велася під кутом.

Читайте також:  До 2030 року у Polestar з'явиться повністю кліматично нейтральний автомобіль

Представники Nikola виступили з офіційною заявою, згідно з якою ні в 2016-му, ні в 2018-му вантажівка не працювала. Однак, за їхніми словами, це вже неважливо, адже прямо зараз у них вже є кілька робочих прототипів. Мало того, компанія запевняє, що ніколи не заявляла, нібито вантажівка рухалася за рахунок власної силової установки.

У Nikola визнали, що перший прототип в результаті ніколи так і не працював, як повинен був. У підсумку компанія прийняла рішення не вкладати додаткові ресурси в доопрацювання Nikola One, зосередившись на більш нових моделях.

Як ситуація, що склалася відіб’ється на статусі компанії та її подальших розробках — невідомо. Ясно, що довіра інвесторів підірвана.

Читайте також:  Tesla Model S можна буде обрати зі штурвалом або звичайним кермом

Джерело: arstechnica.com