Наука

Астрономи виявили планету, яка повинна була згоріти

Планета

Наприкінці свого життєвого циклу багато зірок перетворюються на білих карликів, поглинаючи або спалюючи все на своєму шляху. Астрономи NASA розповіли про незвичайну планету, яка якимось чином вижила, перебуваючи занадто близько до такої зірки.

Білий карлик WD 1856 + 534 всього на 40% більше землі. Планета WD 1856, що обертається навколо нього кожні 36 годин, порівнянна за розмірами з Юпітером. Що цікаво, перед тим як перетворитися на білого карлика WD 1856 + 534 збільшилася в сотні тисяч разів, поглинувши всі планети своєї системи. Однак WD 1856 не тільки вижила, але і продовжує обертатися навколо «мертвої» зірки в 60 разів швидше Меркурія.

Читайте також:  До кінця століття у всіх людей буде додаткова артерія

Незвичайну знахідку зафіксували космічний телескоп для пошуку екзопланет TESS і нині вийшла на пенсію орбітальна обсерваторія “Спітцер”. Не менш цікаво, що планета WD 1856 приблизно в 7 разів більше зірки, навколо якої вона обертається. Білий карлик має близько 177 000 кілометрів в поперечнику, а його приблизний вік становить 10 мільярдів років. Крім того, він вважається частиною потрійної зоряної системи і знаходиться від Землі на відстані 80 світлових років.

Незвичайне розташування планети може бути пов’язано з тим, що в момент перетворення зірки в білого карлика вона перебувала на відстані до 50 разів далі її поточного розташування. Однак її переміщення на таку велику відстань теж вважається загадкою.

Читайте також:  Вчені виявили ознаки життя на Венері

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар