Тиша

Як навчитися цінувати тишу

Постарайтеся згадати, коли і де в останній раз ви слухали тишу? Упевнений, що не всі зможуть відповісти на це питання. А все тому, що тиша в наш час – явище рідкісне і доступне далеко не всім.

Побут сучасних міських жителів настільки щільно пронизаний звуковими подразниками, що з часом ми перестаємо їх помічати. Нас всюди переслідує різна музика, розмови колег, дзвінки телефонів, шум машин, повідомлення месенджерів, гомін телевізорів. Все це утворює звірячу аудіомясорубку, яка щодня перемелює наш мозок.

Відірватися від цього шумового переслідування навіть на короткий час не так просто. Багатьом людям доводиться для цього докорінно міняти свій спосіб життя або, наприклад, відправлятися в одиночний похід куди-небудь в гори. Однак якщо ви поки не готові до такого, то можна почати з малого. Ось кілька порад, які допоможуть вам навчитися цінувати тишу.

1. Виділіть п’ять хвилин

Комусь ця задача може здатися занадто легкою і навіть смішною. Однак повірте: провести навіть п’ять хвилин в абсолютній тиші, нічого при цьому не роблячи, може бути не так вже й просто. Особливо якщо це ваш перший досвід. Ваш мозок вже через півхвилини почне голодувати і просити вас чимось зайнятися, але ви не повинні здаватися. Через деякий час ваша свідомість, позбавлена підживлення зовнішніми подразниками, зверне увагу на себе і перед вами відкриється новий чудовий світ внутрішнього споглядання.

2. Залиште телефон

Справа навіть не в тому, щоб позбутися від цих постійних повідомлень і дзвінків, хоча це теж має значення. Важливіше інше: спробуйте хоч на якийсь час позбавитися від невидимих ​​ниток, що пов’язують вас з навколишнім світом. Ми настільки звикли до того, що нас постійно смикають за них, що самі не помітили, як тоненькі ниточки перетворилися в міцний поводок або навіть кайдани. Постарайтеся щодня хоча б на короткий час розлучатися зі своїм мобільним помічником. Це подарує вам абсолютно забуте відчуття свободи.

3. Вимкніть все

Смішно, але в тих районах, де з різних причин бувають відключення електрики, люди живуть набагато більш повноцінним життям. Замість того щоб зависати в комп’ютерних іграх і соціальних мережах, вони розмовляють, гуляють, готують їсти, читають або малюють. Загалом, займаються тими справами, які ми всі хочемо робити, але постійно відкладаємо на потім.

Спробуйте реалізувати щось подібне у своєму житті. Для цього зовсім не обов’язково викручувати пробки в квартирі, можна просто домовитися про комендантську годину для гаджетів. Або спробуйте, наприклад, укласти парі: хто перший включить свій комп’ютер, смартфон або телевізор, той програв. У виграші все одно будуть всі учасники без винятку.

4. Купуйте хороші навушники

Якщо ви не можете повністю контролювати навколишню звукову обстановку, то постарайтеся хоча б відгородитися від неї. Для цього немає кращого способу, ніж пара хороших навушників і улюблений плей-лист в плеєрі.

5. Медитуйте

Ніщо так не привчає цінувати тишу, як медитація. Це заняття можна назвати свого роду духовною гімнастикою, яка, на відміну від фізичної, дарує нам психічне здоров’я і збалансованість емоцій. Медитуюча людина вчиться утримувати увагу на своїх внутрішніх процесах, дивлячись на них як би з боку, а це можливо тільки в умовах тиші.

А ви любите тишу? Або хоча б пам’ятаєте, що це таке?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *