Політика

Єрмак назвав вигадкою “операцію з вагнерівцями”

Затримані вагнеровці

Глава Офісу президента заперечує інформацію ЗМІ про те, що ситуація з “вагнерівцями” в Білорусі стала наслідком спецоперації українських і американських спецслужб.

Інформація про спецоперацію українських спецслужб із затримання найманців ПВК Вагнер у Білорусі є детективною історією, де до кількох фактів з реальності додали художні вигадки. Про це в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера” заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

“Детективна історія, яка вигадана від самого початку і до кінця. Взято кілька фактів з реальності, додані художні вигадки, і створилася масштабна історія, яка дійсно вражає”, – сказав він

Читайте також:  Україна посилила заборону на в'їзд іноземців

На його думку, це той випадок, коли політики і журналісти, бажаючи отримати хто “лайки” у Фейсбуці, а хто – якісь політичні дивіденди, використовують пропаганду проти України, і свідомо чи несвідомо беруть у ній участь.

“Тому сьогодні дуже важливою є ідея створення в Україні центру протидії пропаганді. Така ідея, я впевнений, буде підтримана нашими партнерами, які теж відчувають у сучасному світі вплив на собі цієї пропаганди, “фейків”, які вкидають в інформаційний простір”, – додав він.

Єрмак зазначив, що представники різних відомств – розвідки, СБУ, Офісу генпрокурора – “дали чітку і відкриту відповідь про все, що відбувалося навколо так званої “операції вагнерівців”.

Читайте також:  Названа дата щорічного звернення Зеленського до ВР

Глава Офісу президента нагадав, що історію про “операцію” українських і американських спецслужб почав журналіст Юрій Бутусов, а потім цю інформацію повторив президент Росії Володимир Путін.

Також Єрмак зазначив, що поява “вагнерівців” у Білорусі перед виборами була невипадковою.

“Чи можливо, щоб група людей, як описує пан Бутусов, рік готувалася, і ніхто зі спецслужб РФ про це не знав і дав можливість, щоб це відбувалося, і потім вони з’явилися в Білорусі? Я думаю, що це операція, тільки це не українська операція, і вона була дійсно націлена сьогодні саме для того, щоб вони з’явилися, і саме напередодні виборів, у Білорусі”, – пояснив він.

Читайте також:  На Донбасі розшириться відведення військ

Джерело: Кореспондент

Залишити коментар