Авто

Дизельний двигун навчили працювати на екологічному паливі

Дизель

Дизелі використовуються у вантажівках і сільськогосподарських машинах, і разом витрачають величезну кількість палива. Через це в атмосферу Землі потрапляють тонни парникових газів і речовин, шкідливих для здоров’я тварин. Тепер вчені знайшли спосіб виправити це.

Розробники стартапу ClearFlame Engine Technologies знайшли спосіб зробити дизельні движки екологічними – їх навчили працювати на етиловому спирті. Нова технологія має всі переваги класичного дизеля, але набагато економічніше і викидає менше шкідливих сполук.

Читайте також:  Nissan доведеться електрифікувати GT-R, щоб зберегти моделі життя

ClearFlame замінила 100% нафтового палива, що використовується в сучасних дизелях, декарбонізованим паливом, таким як етанол. Це, за словами розробників, знижує викиди парникових газів щонайменше на 40%, а також зменшує вміст твердих частинок і оксидів азоту майже до нуля.

Що цікаво, стартап не пропонує переробити дизельний двигун. Замість цього інженери розробили спосіб модифікації внутрішніх компонентів двигуна, який дозволяє змінити його термодинаміку. Модифікований за унікальною технологією двигун стає здатний запалювати і спалювати декарбонізоване паливо. За словами засновників стартапу, від 80% до 90% деталей дизеля залишаються в незмінному вигляді.

Нова технологія забезпечує швидкий і недорогий спосіб скорочення викидів від дизельного транспорту і сільськогосподарської техніки. Це саме те рішення, яке може знадобитися бізнесу, коли уряди посилять регулювання викидів вуглекислого газу.

Читайте також:  Розкрито характеристики недорогого седана Skoda Slavia

За допомогою цієї технології можна переобладнати старі дизельні двигуни або використовувати її для модифікації нових, ще не встановлених рухових установок. ClearFlame тепер планує розпочати роботу безпосередньо з виробником двигунів, а потім вийти на вторинний ринок, щоб модернізувати транспорт, який сьогодні забруднює нашу планету.