Статті

Як вибрати камеру відеоспостереження?

Камера відеоспостереження

На сьогоднішній день існує стільки різних різновидів камер для відеоспостереження, що дуже легко заплутатися в цьому розмаїтті вибору. Для того щоб правильно вибрати відеокамеру, необхідно для початку зрозуміти, для яких потреб ви плануєте її використовувати, а також визначитися з кількістю камер, їх технічними характеристиками, і т. д.

Щоб полегшити ваш вибір, ми написали цю статтю, в якій привели 6 основних критеріїв вибору хорошої камери відеоспостереження виходячи з конкретно поставлених завдань.

1. Аналогові чи цифрові камери відеоспостереження?

Різниця між аналоговими і цифровими камерами полягає в тому, що перші працюють з сигналами NTSC і PAL і мають можливість прямого під’єднання до монітора, а при необхідності запису того, що відбувається додатково буде потрібно підключення в систему відеореєстратора або комп’ютера. Цифрові IP камери перекодують дані, одержувані з матриці, в цифровий сигнал, і за допомогою бездротових мереж Wi-Fi, 3G або 4G передають зображення на хмарний сервер, комп’ютер, або відеореєстратор – завдяки цьому можна стежити за тим, що відбувається навіть зі свого мобільного телефону, де б ви не знаходилися.

Так само аналогові відеокамери мають межу своїх дозвільних здібностей у розмірах 720х576 пікселів, а сучасні цифрові камери відеоспостереження можуть видавати картинку з роздільною здатністю Full HD 1920х1080, що в кілька разів перевищує можливе розширення аналогових. Завдяки високій роздільній здатності, на відеозаписі з цифрових IP відеокамер можна буде розгледіти не тільки загальні риси людини, її фігури, одягу та ін., але також в хорошій якості його обличчя, і різні дрібні деталі, які з аналогових камер практично неможливо було б ідентифікувати. Яку камеру вибрати для відеоспостереження-аналогову, чи цифрову, вирішувати вам, але якщо на чільне місце ви ставите якість картинки, то цифрові IP відеокамери будуть для вас найкращим вибором. А якщо ви плануєте установку відеоспостереження своїми руками вам може знадобитися ця інформація.

Интернет магазин охранного видеонаблюдения предлагает приобрести как отдельное оборудование, так и комплекты видеонаблюдения по выгодной стоимости. Быстрая доставка товара в любой населенный пункт Украины, позволит оценить преимущества покупки. Купить видеокамеру для видеонаблюдения можно на сайте secur.ua.

2. Встановлюємо на вулиці або в приміщенні?

Якщо ви плануєте встановлювати камери відеоспостереження зовні, то вам необхідно знати, як вибрати камеру відеоспостереження для вулиці. Як правило, вуличні моделі оснащуються спеціальним захисним корпусом, який оберігає камеру від низьких температур і інших несприятливих впливів навколишнього середовища: дощу, сонця, і т.д. Корпус камери повинен бути герметичним, і по можливості оснащений системою підігріву для безпроблемного використання камери в умовах низьких температур. Якщо у вашій місцевості стовпчик термометра не опускається нижче нульової позначки-то придивіться до більш простим моделям.

Якщо планується встановлювати камери відеоспостереження в приміщеннях з підвищеною вологістю, то в цьому випадку також необхідно використовувати пристрої, укладені у вологозахисний корпус.

Для того щоб виключити псування обладнання зловмисниками, намагайтеся встановлювати камери якомога вище, щоб дістатися до них було неможливо без додаткового оснащення – так ви збережете свої вуличні камери відеоспостереження в цілісності й схоронності в разі зазіхань на вашу територію.

Для реалізації відеоспостереження всередині приміщення при відсутності будь-яких додаткових впливів з боку навколишнього середовища, як правило, використовують звичайні купольні камери без захисних корпусів.

3. Кут огляду і фокусна відстань

При виборі камери відеоспостереження також необхідно враховувати таку характеристику, як фокусна відстань об’єктива і його кут огляду. Наприклад, для отримання загального огляду території при відеоспостереженні в приватному будинку, офісі, підійдуть камери з ширококутним короткофокусним об’єктивом. У разі, коли відеоспостереження здійснюється за певним об’єктом на деякому видаленні, а також при спостереженні за входом в приміщення, коли переважну роль відіграє чітке розпізнавання осіб вхідних людей, вам необхідна камера з довгофокусним об’єктивом, і кутом огляду не більше 45 градусів. Подібні камери так само часто встановлюють на касах в супермаркетах.

Таким чином, чим менше кут огляду об’єктива, тим більше деталей ви можете ідентифікувати при необхідності стеження за певним невеликим ділянкою, і, отже, чим кут огляду ширше (від 90о), тим більшу кількість простору ви можете охопити. Так що тут все залежить від конкретно поставлених завдань.

Також є можливість придбати камеру, об’єктив якої має певний діапазон фокусних відстаней – такі об’єктиви носять загальну назву «вариофокальні», зразковий діапазон їх фокусних відстаней 2.8-12 мм. При виборі камери для відеоспостереження подібного типу ви зможете вручну змінювати кут огляду в залежності від ваших потреб. Але варто зауважити, що даний параметр відповідно позначається на ціні – найчастіше такі пристрої коштують набагато дорожче камер, об’єктив яких має постійне фокусна відстань, але ціни на них, як, втім, і на всі системи відеоспостереження, мають тенденцію до зниження.

Критерії, що впливають на якість зображення

Всупереч розхожій думці, велика кількість мегапікселів не є визначальним фактором хорошої якості зображення, а є лише одним із забезпечують його елементів. Звичайно, різниця в якості картинки між стандартними аналоговими і IP безумовно є, і вона досить суттєва, але говорячи про сучасний ринок і гонці виробників за мегапікселями, перш ніж вибирати між 2 і 8 мегапікселями, варто ще гарненько подумати, тому що найчастіше хороша IP камера з роздільною здатністю 2MP за 10 тис. дає приблизно таку ж якість що і дорожча з великими значеннями даного параметра.

Також майже не помітна різниця між 720p і 1080p, незважаючи на вдвічі більшу кількість пікселів. Крім того, при збільшенні дозволу можуть постраждати такі параметри, як чутливість матриці камери, і здатність роботи в широкому динамічному діапазоні (WDR), які також впливають на якість одержуваного зображення.

4. Світлочутливість камери і умови освітлення

Світлочутливість камери відіграє велику роль при веденні цілодобового відеоспостереження. Чим вище її чутливість, тим краще якість зображення і більше можливостей зйомки в сутінковий і темний час доби.

Зараз практично всі камери оснащуються ІЧ підсвічуванням, що робить можливість вести відеоспостереження навіть у повній темряві. Також при необхідності можна оснастити камеру додатковим інфрачервоним прожектором, які розрізняються по дальності і потужності підсвічування, і куту огляду.

Під світлочутливістю камери мається на увазі мінімальна кількість світла (рівень освітленості), при якому камера може «бачити» те, що відбувається. Чутливість камери для відеоспостереження прийнято вимірювати в одиницях освітленості-люксах. Наведемо для прикладу невелику таблицю з зразковими значеннями одиниць освітлення, характерних для певних місць і умов.

При виборі відеокамери обов’язково дивіться в характеристиках, для яких умов освітленості вона підходить, і підбирайте під свої потреби, вимірявши перед цим рівень освітленості в місці передбачуваної установки за допомогою люксметра. Для цілодобової роботи вам буде необхідна камера з чутливістю не менше 0,01 люкс.

У більшості випадків, при установці камер на вулиці, освітлення буде постійно змінюватися протягом дня. Для того щоб в таких мінливих умовах отримувати однакову картинку (без засвітів при яскравому сонці або темного зображення при несподівано зіпсувалася погоді) необхідно уточнити, що в камері є автоматичне регулювання отвору об’єктива – діафрагми. Закриваючи або відкриваючи отвір діафрагми в автоматичному режимі, такі камери підтримують кількість світла потрапляє на матрицю в постійних межах, що виключає появу пересвіченого або темного зображення при постійно мінливих погодних умовах і часу доби. Тому перед тим, як вибрати вуличну камеру відеоспостереження, обов’язково уточнюйте даний факт наявності автоматичного регулювання діафрагми.

5. Наявність широкого динамічного діапазону-WDR

Завдяки наявності технології WDR в камерах відеоспостереження стало можливим отримувати “однорідне” зображення в умовах великих відмінностей рівнів освітленості різних об’єктів, що знаходяться в кадрі. Наприклад, людина стоїть обличчям до камери, а зі спини освітлений яскравим сонячним світлом на світанку або заході — звичайна камера підлаштується під рівень освітленості заднього фону, затемнивши тим самим обличчя людини, або відрегулює діафрагму, підлаштовуючись під освітленість особи, і в такому випадку задній фон залишиться сильно пересвіченим. Пристрій з підтримкою широкого динамічного діапазону дозволить отримати переважно однаковий рівень освітленості і обличчя і заднього фону, тому всі деталі залишаться помітні, не буде глибоких тіней і пересвічених ділянок.

Останнім часом технологія WDR стала використовуватися значно частіше. Якщо раніше широкий динамічний діапазон застосовувався тільки в пристроях преміум класу, то зараз завдяки появі недорогих сенсорів з підтримкою даної функції його стали реалізовувати і в недорогих камерах. Але не варто спокушатися при наявності в описі камери підтримки даного параметра-істинний WDR як і раніше застосовується лише в дорогих камерах, в більшості бюджетних — тільки його подобу, описане виробником заплутаними термінами, і «загорнуте в привабливу упаковку».

6. Режим день / ніч і пару слів про ІК підсвічування

Таким чином, якщо ви плануєте вести відеоспостереження як вдень, так і вночі, і хочете отримувати інформацію про всі деталі того, що відбувається, включаючи колір, вибирайте моделі камер з режимами «день/Ніч», які з настанням темряви автоматично переходять в монохромний режим. Необхідним пунктом при виборі камер для нічного відеоспостереження є наявність інфрачервоного підсвічування, яка абсолютно невидима людському оку, але дозволяє пристрою вести спостереження навіть у повній темряві.

Відстань дії ІЧ підсвічування варіюється в межах 5-50 метрів, але із застосуванням потужних ІК прожекторів може досягати і великих відстаней. У різних камера якість підсвічування може відрізнятися. Бувають випадки, коли кут підсвічування не збігається з кутом огляду об’єктива камери, при цьому в центрі кадру утворюється яскраве пересвічене пляма. У деяких камерах потужність інфрачервоного підсвічування може регулюватися в залежності від того, що відбувається в кадрі, тим самим виключаючи надмірне освітлення об’єкта і поява засвічень в кадрі. Тому при виборі камери для цілодобового спостереження необхідно враховувати і ці особливості.

Тенденція до зниження цін

Сьогодні в конкурентній гонці більшість виробників навмисно знижують ціну на своє обладнання щоб простимулювати попит і відсіяти конкурентів. Звичайно, це на руку покупцеві, тому при виборі не в останню чергу варто звертати на цей параметр і не шукати підступу в зниженій ціні — сьогодні цілком реально за невелику ціну придбати хорошу камеру з гідною роздільною здатністю і підтримкою сучасних технологій.

Крім усього іншого, камери бувають провідні і бездротові, корпусні і безкорпусні, мініатюрні або звичайні, поворотні і т.д., і підбір камери відеоспостереження за параметрами буде залежати тільки від цілей і конкретних завдань, які планується вирішити за допомогою спостереження. Так само не полінуйтеся, і почитайте відгуки про плановану до покупки модель камери – так ви вбережете себе від неякісного товару, або, навпаки, утвердитеся в своєму виборі в разі позитивних коментарів. Удачі Вам у виборі, ми сподіваємося, що даний матеріал буде корисним для вас!

*На правах реклами

Залишити коментар