Технології

Випробуваний надсекретний літак шостого покоління

Lockheed Martin Next Generation Air Dominance

ВВС США успішно провели льотні випробування першого демонстратора перспективного винищувача шостого покоління: всі подробиці про це засекречені, але відомо, що американським військовим нібито вдалося «побити безліч рекордів».

Військово-повітряні сили США в обстановці суворої секретності провели перші льотні випробування демонстратора перспективного винищувача шостого покоління, який розробляється в рамках програми «нового покоління повітряної переваги» Next Generation Air Dominance. Засекречені випробування проводилися спільно з однією з американських військово-промислових корпорацій.

«Ми вже побудували і підняли в повітря справжній повномасштабний демонстраційний льотний зразок і ми побили всі рекорди в цій справі. Ми готові приступити до створення літаків наступного покоління так, як ніколи раніше», — похвалився директор із закупівель ВПС США Уїлл Ропер. Перспективний літак нового покоління повинен буде стати в стрій разом з винищувачами п’ятого покоління F-22 Raptor і F-35 Lightning II.

Читайте також:  NVIDIA купує розробника процесорів ARM за $ 40 мільярдів

Восени минулого року ВПС США організували підрозділ, що відповідає за розробку вимог до винищувача нового покоління і контроль за виконанням цих робіт. За словами Ропера, прототип винищувача шостого покоління був повністю спроектований в цифровому вигляді. Частина випробувань модель також пройшла віртуально, що дозволило істотно скоротити час, необхідний на створення першого льотного зразка.

Ропер також зазначив, що демонстратор успішно пройшов льотні випробування, «побивши безліч рекордів». Всі технічні подробиці про демонстратора винищувача шостого покоління засекречені. Програма NGAD, на думку Пентагону, може серйозно простимулювати американський військово-промисловий комплекс або навіть привести до створення нової військово-промислової корпорації.

Залишити коментар