Авто

Електромобілі виявилися «бруднішими», ніж автомобілі з ДВС

Polestar

Основний «вуглецевий слід» електромобілі залишають на стадії виробництва, тоді як автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння менш екологічні в експлуатації.

Шведський виробник електромобілів Polestar повідомив, що транспортні засоби з електричною силовою установкою залишають більший «вуглецевий слід», ніж традиційні автомобілі з ДВС. В процесі експлуатації транспорту ситуація змінюється лише при дотриманні ряду умов.

Для того, щоб оцінити вплив електромобіля і автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння на природу, в Polestar порівняли життєвий цикл Polestar 2 з електромотором і Volvo XC40 з мотором, що використовує викопні види палива.

Читайте також:  Kia відмовиться від ДВС та очистить океани від пластику

Процес виробництва Polestar 2 і акумуляторів для нього призводить до утворення 26 тонн CO₂e (еквівалента вуглекислого газу — всіх парникових газів, зведених до єдиного еквіваленту), тоді як Volvo XC40 формує всього 14 тонн CO₂e. в процесі експлуатації машина з ДВС додає до «вуглецевого сліду» ще 41 тонну, а електромобіль — від 0,4 тонни до 23 тонн в залежності від того, які джерела енергії використовувати.

Щоб електромобіль був більш екологічним автомобілів з бензиновими або дизельними двигунами, Polestar 2 повинен проїхати від 50 до 100 тисяч кілометрів в залежності. Знову ж таки в залежності від того, які джерела енергії використовувати для зарядки батарей.

Читайте також:  Geely показала конкурента електричної вантажівки Tesla

Враховуючи отримані в результаті власного дослідження показники, генеральний директор Polestar Томас Інгенлат закликав автовиробників до створення загальної методики розрахунку викидів CO₂, щоб надавати максимально точну інформацію і не вводити в оману людей заявами про те, що електромобілі екологічніше машин з ДВЗ.

Джерело: telegraph.co.uk