Технології

Apple випустила фінальну версію iOS 14. Що нового?

Apple iOS 14

Слідом за презентацією нових гаджетів компанія Apple представила і релізну версію мобільної операційної системи iOS 14. Зміною порядкового номера апгрейд не обмежився: у порівнянні з попередньою версією фірмова прошивка отримала значну кількість нововведень.

iOS 14

Віджети на головному екрані. iOS 14 вперше в історії мобільних ОС компанії отримала можливість додавання віджетів прямо на домашній екран. За допомогою функції Smart Stack їх можна об’єднувати в окремі “стопки”, і iOS 14 за допомогою спеціального алгоритму буде відображати потрібний поверх інших в залежності від часу, місця розташування та іншої активності користувача.

Читайте також:  Представлений незвичайний літак-куля з малою витратою палива

iOS 14

Бібліотека додатків. Щоб позбавити користувача від безладу на робочому столі смартфона, iOS 14 автоматично розбиває додатки на категорії і надає більш зручні інструменти для їх пошуку в окремій бібліотеці. При цьому їх ярлики в каталозі сортуються по контексту: «Інформація і читання», «Покупки і їжа», «Соціальні мережі», «Ігри» і так далі.

iOS 14

Картинка в картинці. Нова функція дозволяє розміщувати відео з будь-якої Програми поверх активного вікна, і вільно переміщати його по екрану. Ця можливість також поширюється на дзвінки в FaceTime, тому під час розмови по відеозв’язку можна паралельно використовувати інші додатки.

iOS 14

Компактні інтерфейси Siri і “звонилки”. У новій версії ОС вхідні дзвінки відображаються у верхній частині екрана, що дозволяє легко прийняти або відхилити виклик, продовжуючи роботу з іншим додатком. В iOS 14 також змінений інтерфейс голосового помічника Siri — діалогове вікно асистента тепер займає лише частину екрану.

Читайте також:  Гейб Ньюелл розповів про долю Half-Life 3

iOS 14

Функція App Clips. Це нововведення дозволить завантажувати тільки частину програми з App Store для швидкого запуску. Зробити це можна, відсканувавши новий код App Clip, розроблений Apple, а також зчитавши його за допомогою чіпа NFC або QR-коду.

Нові функції програми “Повідомлення”. В iOS 14 з’явилася можливість закріплювати теми і бесіди у верхній частині списку повідомлень для швидкого доступу до них. Крім того, з’явилися групові чати для iMessage з функцією згадки, і нові параметри Memoji.

iOS 14

Вбудований перекладач. У списку стандартних програм з’явився новий додаток Translate, розроблене для спілкування на 11 мовах з різними функціями, включаючи режим діалогу.

Читайте також:  Alphabet запустив гігантський дрон для роздачі інтернету [ВІДЕО]

У числі інших нововведень прошивки – нові функції програми “будинок”, підтримка 4K-відео для YouTube, і функція Back Tap, що дозволяє запускати певні дії, торкаючись задньої частини iPhone. Apple також відзначила збільшену швидкість спрацьовування затвора камери, новий індикатор запису на камеру або мікрофон, розширені функції конфіденційності, а також додаткові можливості для користувачів AirPods і AirPods Pro.

Релізна версія iOS 14 вже доступна для установки всім користувачам iPhone 6s і новіших смартфонів Apple.

Джерело: 9to5mac.com

Залишити коментар