Економіка

У Нацбанку пояснили затяжне зростання долара

НБУ

Котирування американської валюти на міжбанку ростуть через девальваційні очікування бізнесу, кажуть у центробанку.

Долар перевищив 28 гривень через те, що бізнес укладає угоди з поставками валюти наперед. Таку причину падіння гривні привітав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин в Facebook.

“В останні дні літа на міжбанківському ринку збільшився попит на безготівкову іноземну валюту з боку клієнтів банків, перш за все на умовах “форвард”, що може свідчити про посилення девальваційних очікувань економічних суб’єктів на тлі невизначеності з поширенням епідемії COVID-19 і можливості введення нових обмежень економічної активності в Україні”, – зазначив він.

Читайте також:  Грошей в обороті стало на 91 млрд грн більше

При цьому Данилишин каже, що ослаблення гривні позитивно позначиться на надходженнях до держбюджету від митних зборів в іноземній валюті.

Крім того, ослаблення курсу гривні сприятиме збалансуванню макроекономічних показників, говорить глава ради НБУ.

“Національний банк поки утримується від проведення інтервенцій із продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку, проте здійснює активний моніторинг стану міжбанківського ринку і, в разі необхідності, забезпечить достатню пропозицію іноземної валюти для збалансування попиту і пропозиції на ринку”, – додав Данилишин.

Залишити коментар