Технології

«Запах нового автомобіля» виявився небезпечним для людини

Авто

Улюблений багатьма аромат салону нової машини заборонять на законодавчому рівні.

Характерний запах нового автомобіля, який виділяють салони машин, що зійшли з заводу, подобається багатьом покупцям. Випускаються навіть ароматизатори, покликані повернути вживаному автомобілю знайомий аромат. Але в найближчому майбутньому “запах нового автомобіля” як явище повинен піти в минуле.

Європейська економічна комісія організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН), яка з 2014 року вивчає питання впливу запаху автомобілів на здоров’я людей, в 2020 році оновила своє керівництво по стандартам якості повітря в салоні транспортних засобів. Документ, що отримав назву “взаємне рішення 3”, поки не прийнятий офіційно, але вже пропонує владі різних держав посилити вимоги до матеріалів обробки автомобілів.

Читайте також:  Названо найгірші паролі 2020 року

Як зазначається, той самий “запах нового автомобіля” формується виділеними пластмасами, клеями, тканинами та іншими матеріалами обробки. Основний внесок у появу аромату вносять 8 летких органічних сполук (ЛОС): ацетальдегід, акролеїн, бензол, етилбензол, формальдегід, стирол, толуол і ксилол. Всі ці ЛОС шкідливі для здоров’я людини, можуть викликати алергію і погане самопочуття, і залишаються з Автомобілі протягом досить довгого періоду часу, випаровуючись при нагріванні машини на сонці і осідаючи на поверхнях при охолодженні автомобіля, причому цей процес повторюється кожен день.

У різних країнах світу, включаючи Китай і Японію, існують місцеві нормативи по гранично допустимій кількості ЛОС в повітрі в салоні автомобілів. Новий документ ЄЕК ООН, який набуде чинності з липня 2021 року, зобов’яже виробників транспортних засобів категорії M1 (пасажирські моделі з кількістю сидячих місць до восьми) використовувати більш екологічні матеріали, що виділяють менше шкідливих матеріалів. Як припускають фахівці, таке рішення якщо не позбавить машини від “запаху нового автомобіля” повністю, то істотно знизить його інтенсивність і шкоду для людини.

Залишити коментар