Наука

Вчені виявили ознаки життя на Венері

Венера

Незважаючи на наявність більш щільної, ніж на Марсі, атмосфери, до недавнього часу Венера вважалася непридатною для життя через екстремальні кліматичні умови на її поверхні. Втім, цю теорію наукове співтовариство незабаром може кардинально переглянути: згідно з результатами нового дослідження, планета виявилася куди більш потенційно “населеною”, ніж вважалося раніше.

В ході спостереження за планетою за допомогою телескопа Джеймса Кларка Максвелла на Гаваях і системи радіотелескопів ALMA в Чилі в хмарах над Венерою дослідники виявили рідкісний і токсичний газ під назвою фосфін. Зазвичай він утворюється в процесі розкладання біоматеріалів і може свідчити про присутність живих організмів на планеті. Як стверджують вчені, дослідження складу і концентрації газу у верхніх шарах атмосфери – це не пряме спостереження за життям на планеті, але враховуючи, що фосфін зазвичай генерується ставковим мулом і гноєм, його присутність у великих кількостях не може бути пояснено ніяким випадковим хімічним процесом.

Читайте також:  Доведено можливість подорожей у часі без парадоксів

“Наше дослідження не дає остаточного висновку про те, що це свідчення життя. Однак цікаво, що ми виявили цей рідкісний газ у верхніх шарах атмосфери Венери. Наша команда не може пояснити кількість фосфіну, яку ми виявили, виходячи з поточного розуміння планети. Коли ми намагаємося моделювати те, що відбувається в атмосфері (вулканічну активність, сонячне світло або навіть блискавку), ніщо не відтворює таку кількість фосфіну, яку ми бачили», — йдеться у звіті дослідників.

Таке відкриття називається біосигнатурою і зазвичай вважається вірною ознакою життя. Нехай і найпростішого: згідно з поточною гіпотезою, мова про одноклітинних бактеріях в хмарах Венери, а не розумної цивілізації. Поверхня планети занадто гаряча, тому життя, ймовірно, присутнє саме в її атмосфері, яка більш придатна для існування мікроорганізмів. Глава NASA Джим Брайденстайн вже заявив, що відкриття стало найважливішою подією за весь час пошуків свідчень існування позаземного життя. Про перспективи подальших досліджень сусідньої планети агентство поки не повідомляє.

Читайте також:  Арктика може залишитися без льоду вже через 30 років

Джерело: wccftech.com

Залишити коментар