Політика

Верховна Рада прийняла заяву щодо Білорусі

Верховна рада

Нардепи підтримали введення санкцій щодо відповідальних за фальсифікацію результатів виборів у Білорусі і застосування насильства проти протестувальників.

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 15 вересня, прийняла заяву щодо ситуації в Білорусі, в якій зазначено, що результати президентських виборів в цій країні не відображають реальне волевиявлення білоруських громадян. За постанову проголосували 228 нардепів при мінімально необхідних 226 голосах.

У заяві українського парламенту зазначено, що вибори в Білорусі пройшли в умовах повної відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

Читайте також:  США допоможуть Україні з вакцинами - Кулеба

“Вибори президента Білорусі пройшли з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів, непрозорим підрахунком голосів виборців. Ми вважаємо неприпустимим залякування опонентів, їхнє ув’язнення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях”, – йдеться в документі.

Також в Раді вважають неприпустимим порушення права виборців на вільне волевиявлення, а також повний контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі.

“Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів президента РБ не відображають реальне волевиявлення білоруських громадян. Ми засуджуємо застосування надмірної сили і жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі”, – зазначено в заяві.

Нардепи приєдналися до оцінок Євросоюзу щодо недемократичного характеру президентських виборів в Білорусі і підтримали введення санкцій стосовно відповідальних за фальсифікацію результатів виборів і застосування насильства проти протестувальників.

Читайте також:  Доба в ООС: вісім обстрілів, без втрат у ЗСУ

Рада також вимагає звільнення всіх без винятку затриманих і сподівається, що офіційна влада Білорусі не допустить подальшої ескалації і напруги в білоруському суспільстві, переслідування як з політичних мотивів своїх опонентів, так і громадян республіки, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади і мають власну альтернативну точку зору.

При цьому парламентарії зазначають, що Україна поважає суверенітет Білорусі, підтримує її незалежність і дотримується принципу невтручання у внутрішні справи. У зв’язку з цим парламент рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі.

“Білорусь завжди була і буде для нас братською державою, з якою ми споріднені історично, культурно і духовно. Ми сподіваємося, що Білорусь подолає цей складний етап без ослаблення суверенітету”, – додають в Раді.

Читайте також:  Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю

Нардепи вважають неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ і ОДКБ для врегулювання ситуації в республіці. На думку парламентаріїв, такий крок є прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки і безпеки України.

“Закликаємо білоруську владу налагодити рівноправний діалог з білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Одним з варіантів могли б бути нові вільні і демократичні вибори за участю незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інститутів”, – наголошується в заяві.

Джерело: Кореспондент