Статті

Димоходи з нержавіючої сталі: види, характеристики, монтаж

Димоходи з нержавіючої сталі

Монтаж будь обігрівальної системи котла, каміна, печі і т.д., яка працює на рідкому, твердому або газоподібному паливі, обов’язково вимагає організації шляхів відводів продуктів горіння. Найбільш універсальним і прийнятним варіантом вирішення цього питання є установка своїми руками димоходу з нержавіючої сталі. Такі труби відповідають вимогам стандартів і дозволяють швидко провести монтаж димовідвідної системи котелень.

Переваги димоходів з нержавійки

Димоходи з нержавійки мають ряд переваг:

  • довгий термін служби;
  • висока міцність;
  • можливість реалізації системи будь-якої складності;
  • багатофункціональність;
  • невисока вартість.

Димоходи з нержавіючої сталі для камінів або печей є більш міцними, ніж цегляні. Останні дуже сприйнятливі до коливань температури, що призводить до їх руйнування. Димова труба з нержавійки стійка до корозії. На вироби зі сталі не впливає підвищена вологість або сухість повітря, високі значення температур, хімічно агресивні середовища.

Для димохідної системи з нержавійки характерна модульна структура, що дозволяє легко замінити своїми руками будь-яку деталь конструкції в разі необхідності. Установка димоходів зі сталі проводиться з використанням спеціальних відводів. Завдяки цим елементам можна обійти інженерні блоки або архітектурні конструкції.

Димарі з нержавійки

Димарі з нержавійки практичніші і надійніші за цегляні, їх можна використовувати в будинках різних типів споруди

При монтажі димоходу з нержавійки своїми руками є можливість зсуву осі труби в якому завгодно напрямку без зміни розташування котла або каміна. Круглий перетин димовідводу з нержавіючої сталі знижує інтенсивність осідання продуктів горіння на його внутрішній поверхні. Такі труби рідше потребують проведення чистки.

Види труб для димоходів

Для монтажу димоходів з нержавіючої сталі своїми руками використовуються три варіанти комплектуючих:

  • Одношарова сталева труба.
  • Гофрована нержавіюча труба.
  • Сендвіч-труба.

Одношарова димова труба з нержавіючої сталі має товщину 0,6-2 мм. Вона відрізняється невисокою вартістю, але при цьому обмеженою областю застосування.

Зверніть увагу! Таку нержавіючу трубу для димоходу можна використовувати тільки всередині утеплених приміщень.

Значна різниця температур з зовнішньої і внутрішньої сторони призводить до перевитрати енергоносіїв, а рясне утворення конденсату впливає на загальну продуктивність і експлуатаційний термін опалювальної системи.

Гофровані труби для димоходів з нержавіючої сталі застосовуються для облаштування криволінійних переходів. Такі вироби з інших матеріалів не завжди досить міцні і термостійкі. Гофрована труба з нержавійки витримує температуру до 900 градусів і ефективно видаляє продукти згоряння газового приладу, котла, каміна, печі на інших видах палива.

Найбільш універсальними трубами з нержавіючої сталі для димоходів є сендвіч-системи. Їх монтаж може проводитися своїми руками як всередині, так і зовні приміщення. Труба має між зовнішнім і внутрішнім нержавіючим покриттям спеціальний шар з негорючого матеріалу. Він володіє високими показниками термоізоляції. Найчастіше цей шар виконаний з мінеральної вати.

На сайті компанії ТОВ «Онікспром» ви можете замовити димоходи необхідного розміру і перерізу а також труби з харчової нержавійки в асортименті. У виробництві димоходів з нержавіючої сталі компанія використовує тільки якісну сталь від надійних виробників. Такі труби підходять для тривалої експлуатації в будь-яких приміщеннях, а також відповідають існуючим нормам пожежної безпеки. Детальніше на сайті – https://nerzhaveyka.com.ua/

Асортимент елементів для димоходу

Нержавіючі деталі для димоходів різноманітні як в асортименті, так і можливостях. З їх допомогою можна зробити монтаж системи практично будь-якої конструктивної складності.

Димоходи з нержавійки

Для монтажу димовідводу знадобляться труби і елементи для їх з’єднання

Прямі нержавіючі труби для димоходів бувають довжиною від 33 до 100 см. Для них характерно розтрубне сполучення, яке не вимагає додаткових елементів. Відвід (коліно) 45° використовується при необхідності відхилення напрямку димовідводу на вертикальній ділянці. Відводи 90° найчастіше застосовуються для здійснення переходу від горизонтального короткого ділянки опалювального пристрою до базисної частини димохідної труби з нержавійки.

Трійник під кутом 45 або 87° монтується в місці установки збірника конденсату або, при використанні двох опалювальних агрегатів, при їх приєднанні до загальної димохідної системи.

Важливо! Підключення двох пристроїв до єдиної системи вимагає окремого узгодження контролюючих органів.

Установка збірника конденсату необхідна для звільнення димохідної труби з нержавіючої сталі від вологи і проводиться в нижній частині основного вертикального ділянки. Ревізійні елементи призначені для здійснення чищення і регулярного контролю системи димовідводу котелень.

Монтаж димоходу з нержавіючої сталі передбачає використання його верхніх частин – іскрогасника, ковпака, гідроізоляційної спідниці, а також спеціальних елементів для проходження через перекриття, покрівлю, стіни.

Установка димовідводу з нержавіючої сталі

Після виконання проектування прокладки димових труб для котелень з нержавіючої сталі, узгодження схеми з контролюючими органами і покупки необхідних деталей можна починати монтаж системи своїми руками.

При монтажі димоходу з нержавійки стики труб бажано додатково посилювати герметиком, який витримує температуру до 1-1,5 тис. градусів. Це запобіжить зниження тяги і проникнення небезпечних продуктів згоряння в приміщення з каналу з нержавійки. Труби для димоходів забезпечені спеціальними ділянками сполучення, тому їх з’єднання не є складним завданням.

Якщо своїми руками ведеться установка всередині приміщення, то особлива увага приділяється проходженню труб з нержавійки для димоходу через перекриття. Деякі виробники випускають елементи спеціально для цих цілей, але в разі необхідності можна їх виготовити своїми руками.

Для кріплення димохідних труб з нержавіючої сталі на зовнішній стіні використовуються кронштейни, які розташовуються на відстані менше 2 м один від одного. Обов’язковою є опора в місці проходження каналу через стіну і кріпленні ревізійного відсіку.

Правила установки димоходів

Для забезпечення гарної тяги висота труби димоходу з нержавіючої сталі повинна бути більше 5 м.горизонтальні ділянки не повинні перевищувати довжину 1 м. у разі установки своїми руками на відкритому просторі або в не опалювальному приміщенні каналу з нержавійки, необхідно термоізолювати димохідну трубу. При проходженні димоходу каміна, печі, котелень через покрівлю з наявністю горючих матеріалів обов’язково необхідна установка іскрогасника.

Димоходи з нержавійки

У місці стику димової труби з перекриттям з горючого матеріалу потрібно закріпити сталевий лист

Виконуючи монтаж системи своїми руками, необхідно особливу увагу звернути на проходження через перекриття, стіни, покрівлю. Якщо канали не ізольовані і виконані з нержавіючої сталі, труби димоходу повинні розташовуватися на відстані не менше 1 м від перекриття.

Важливо! Неприпустимо виконувати стикування труб в товщі стін.

Мінімальна допустима відстань від стелі, стіни, підлоги – 70 см. якщо труба з нержавійки для димоходу проходить крізь негорючу покрівлю, то мінімально допустимий зазор між нею і перекриттям повинен становити не менше 13 см.

Загальне число поворотів димовідводу-не більше трьох. При установці димоходу з нержавіючої сталі своїми руками діаметр труби не повинен бути менше вихідного патрубка опалювального приладу.

Важливі принципи монтажу димоходів

Гофрована труба з нержавійки може застосовуватися для внутрішнього і зовнішнього димоходу, переходу від вихідного патрубка приладу до основного каналу, ремонту цегляного димоходу, що має вигини.

При монтажі горизонтального або похилого ділянки від опалювального пристрою або каміна труба надівається на попередню від приладу. Це забезпечує вільне пересування продуктів згоряння по каналу. При установці вертикальної частини димоходу подальший відрізок труби вставляється в нижчестоящий.

Якщо покрівля має деякий кут з горизонтом, то отвір під нержавіючі труби повинен мати еліпсоподібну або прямокутну форму. Виконуючи монтаж, необхідно, щоб димовідвідний канал проходив орієнтовно по центру між стельовими балками і кроквами. Особлива увага приділяється вимогам до висоти над покрівлею зрізу димоходу.

У разі використання каналу з нержавійки, труба для димоходу повинна мати гідроізоляцію зверху для того, щоб волога або атмосферні опади не проникли на горище.

Канали з нержавіючої сталі є найбільш прийнятним варіантом пристрою димовідвідної системи. Її монтаж нескладний, якщо чітко виконуються всі вимоги і рекомендації.

*На правах реклами

Залишити коментар