Технології

NVIDIA купує розробника процесорів ARM за $ 40 мільярдів

ARM NVIDIA

Компанія NVIDIA ще влітку заявила про свій намір придбати британського розробника процесорів ARM. Нарешті, стали відомі перші деталі майбутньої угоди, оцінюваної в $40 мільярдів. Купівля британського розробника мобільних процесорів дозволить “зеленому” вендору значно наростити частку своєї присутності в цьому сегменті ринку.

C 2016 року ARM належить японській корпорації SoftBank — на той момент її вартість становила $31 мільярд. Придбання компанією NVIDIA розробника ядер Cortex наблизить її до поставленої раніше мети-розгорнути масове виробництво мобільних процесорів. Хоча у провідного виробника графіки вже є своя лінійка мобільних чіпсетів Tegra, вендор не займає лідерської позиції на ринку в плані дизайну CPU.

“Головним завданням після придбання буде просування технології NVIDIA через велику мережу ARM. Однак, це не означає, що ARM змінить свою поточну модель ліцензування-NVIDIA витрачає багато грошей на придбання і не має наміру робити що-небудь, що могло б змусити клієнтів піти”, — сказав генеральний директор NVIDIA Дженсен Хуанг.

За заявою NVIDIA, компанія ARM буде працювати як окремий підрозділ зі штаб-квартирою у Великобританії, і “продовжить використовувати свою модель відкритого ліцензування, зберігаючи при цьому глобальний нейтралітет клієнтів”. Угода, за даними аналітиків, відбудеться в найближчі тижні після перевірки з боку регулюючих органів, пильно розглядають і оцінюють наслідки злиття. Втім, той факт, що NVIDIA і ARM не конкурують безпосередньо, на думку експертів, зіграє важливу роль в цьому процесі.

Читайте також:  Попит на iPhone 12 Pro перевершив очікування аналітиків

Джерело: theverge

Залишити коментар