Технології

Ілон Маск анонсував перший «серйозний» політ космічного корабля Starship

Starship

Американський космічний корабель Starship нещодавно провів успішний “стрибок” на висоту 120 метрів, але компанія вже готується до більш просунутої стадії випробувань свого дітища. За заявою глави SpaceX Ілона Маска, наступний політ здійснить наближена до фінального дизайну версія апарату, а повертатися на землю йому доведеться з куди більш значної висоти.

За словами бізнесмена, компанія закінчила першу фазу тестових польотів Starship. Розробка прототипу корабля з кодовою назвою SN8 буде завершена вже через тиждень, і по завершенні статичних випробувань SpaceX спробує зробити пуск космічного корабля на висоту близько 18 кілометрів.

На відміну від моделей SN5 і SN6, які в пресі жартома називали “водонапірною вежею” або “консервною банкою”, корабель наступного покоління буде мати повноцінний носовий обтічник і закрилки для управління польотом. Точна дата запуску SN8 поки невідома, так як підготовка і ряд наземних випробувань може зайняти деякий час. Проте відомо, що SpaceX запросила дозвіл на висотний політ ще на початку лютого поточного року.

Очікується, що політ на 18-кілометрову висоту стане першим етапом для компанії SpaceX на шляху до реалізації проектів, пов’язаних з космічним туризмом і міжпланетних подорожах.

Читайте також:  Китай випробував свій перший багаторазовий космічний корабель

Джерело: engadget.com

Залишити коментар