Черга в банку

Як правильно закрити рахунок так, щоб банк зрозумів, що між вами все скінчено

Якщо ви перестали користуватися послугами банку, це ще не означає, що ви один одному нічого не винні. Банк може надсилати повідомлення, дзвонити і використовувати ваші персональні дані, поки ви не завершите з ним відносини за всіма правилами. Алгоритм дій – в цій статті.

Банки постійно пропонують нові продукти. Випустити нову карту, як правило, просто і швидко. А ось із закриттям рахунку справи йдуть трохи складніше.

Якщо ви знайшли більш вигідні умови в іншому банку, не поспішайте викидати стару карту. Закінчувати фінансові відносини з банком потрібно в двосторонньому порядку, просто припинити користуватися картою недостатньо. Навіть якщо на рахунку нульовий баланс, і тим більше, якщо там є гроші або борги.

Думаю, багато хто стикався з ситуацією, коли начебто послугами банку ви вже давно не користуєтеся, а повідомлення про нові пропозиції продовжують приходити. Дратує? Але це ще не найгірше, що може трапитися.

Якщо не закрити рахунок офіційно, то з часом на ньому можуть виникнути борги: обслуговування, комісії, автоматичний перевипуск карт – та хіба мало що придумає банк через кілька місяців. Все це, природно, буде за ваш рахунок. А якщо рахунок був ще й кредитний, то на все це буде нараховуватися комісія.

Плюс не факт, що банківський співробітник буде досить наполегливим, щоб повідомити вас по телефону про стан рахунку, яким ви давно не користуєтеся. Та й телефон може змінитися, коли ви вже забудете про прив’язку до нього старого рахунку.

Щоб правильно закрити рахунок, дотримуйтесь цього алгоритму.

Алгоритм закриття рахунку в банку

Необхідно переконатися, що ви нічого не винні банку, а він – вам. Після цього слід повідомити банк про бажання розірвати договір надання послуг і отримати відповідне письмове підтвердження. Не забудьте також подбати про те, щоб банк знищив ваші персональні дані.

Крок 1: виділіть час на відвідування банку

В першу чергу потрібно врахувати, що закриття рахунку зажадає вашої особистої присутності в банку. Віддалено це зробити практично неможливо. І одним візитом зазвичай не відбудешся. Тому вибирайте зручне відділення і час, візьміть паспорт і пластикові карти, пов’язані з рахунком, і вирушайте в банк.

По можливості звертайтеся в те відділення, в якому ви відкривали рахунок. Час найменших черг часто можна дізнатися у відділенні або в кол-центрі.

Можливий підступ: більшість банків дозволяють закривати рахунок в будь-якому відділенні, але, щоб даремно не витрачати час, зателефонуйте в підтримку і уточніть цей момент.

Крок 2: обнуліть баланс рахунку

Якщо на рахунку залишилися якісь кошти, перемістіть їх на інший рахунок в інтернет-банку або зніміть в банкоматі. У будь-якому випадку за залишком в банку вас відправлять в касу. Але, підготувавшись, ви зможете заощадити час.

Крок 3: напишіть заяву на закриття рахунку

У банку вам потрібно буде написати заяву на закриття рахунку. Закриття рахунку відбувається не миттєво. Якщо до нього прив’язана карта, то термін може доходити до 60 днів. Не занадто ймовірний, але можливий підводний камінь: якщо на рахунку відбудеться операція за цей час, вам доведеться повторити кроки 1-3.

Крок 4: отримайте офіційне підтвердження

Не полінуйтеся сходити в банк ще раз за офіційним підтвердженням, що рахунок закритий, а банк не має до вас претензій. Можливо, співробітники і піднімуть здивовано брови, але папір напишуть. Він убезпечить вас у разі суперечок в майбутньому.

Не лінуйтеся і не соромтеся просити в банку всі підтвердження в письмовому вигляді, навіть якщо співробітник стверджує, що ви перший, кому це знадобилося.

Крок 5: подбайте про знищення персональних даних

Швидше за все, під час укладання договору ви дали банку право на збір, систематизацію, зберігання, уточнення, оновлення, зміну, використання, передачу та знищення персональних даних. Якщо ви не подасте заяви на відкликання цього дозволу, то навіть після закриття рахунку за всіма правилами (кроки 1-4) банк може повідомляти вам інформацію про нові продукти за допомогою SMS і дзвінків. Тепер вам доведеться заборонити банку використовувати ваші персональні дані.

Зразок заяви на відкликання персональних даних ви легко знайдете в Мережі. Роздрукуйте три екземпляри:

  • перший потрібно буде відправити на юридичну адресу банку, приклавши копію паспорта та (якщо є) копію договору з банком;
  • другий – віддати в відділення, де ви укладали договір;
  • третій – залишити з усіма підписами та печатками собі.

Якщо ви нічого не винні банку (крок 4), то дзвонити і надсилати вам SMS банк повинен припинити. На цьому кроці ви повністю завершите відносини з банком за даним рахунком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *