Наука

Астрономи оголосили результати амбітного проекту з пошуку позаземного життя

Позаземне життя

Деякі вчені вважають, що для пошуку позаземного життя досить вивчити зоряне небо на предмет техносигнатур. Нещодавно завершилася одна з найбільш масштабних спроб знайти наших братів по розуму. Для цього астрономи просканували понад 10 мільйонів зірок.

Для пошуку позаземного життя використовували радіотелескоп Murchison Widefield (MWA), що складається з розташованих в Південній Австралії 4096 антен. Астрономи шукали так звані техносигнатури, за якими можна зрозуміти, є в межах дії обладнання розумне життя чи ні. На жаль, після сканування понад 10,3 мільйона зірок, включаючи 6 відомих екзопланет у сузір’ї Вела, астрономи змушені були констатувати повний провал місії.

Прослуховування сигналів в регіоні Вела тривало 17 годин. На думку дослідників, причин невдачі може бути безліч. Наприклад, цивілізації могли не розвинутися до високого технологічного рівня, що дозволяє використовувати радіозв’язок. Або ж розумні істоти знайшли інший спосіб передачі інформації, відмінний від відомих нам. Додатково в поточному експерименті вивчалися специфічні сигнатури окремих молекул. За словами вчених, їх виявлення також може сигналізувати про інопланетне життя.

Астрономи не планують зупинятися на досягнутому. Вони стверджують, що регіон Вела має високий потенціал, оскільки там створені ідеальні умови для утворення нових зоряних систем.

Читайте також:  Отримано 10 квадрильйонів Вт енергії через термоядерний синтез

Джерело: cnet.com