Технології

Штучний інтелект написав статтю про права ШІ

Код

Багато філософів і вчених стурбовані зростаючою загрозою з боку штучного інтелекту. Схоже, сам ШІ зовсім іншої думки з цього питання. Нещодавно в The Guardian з’явилася стаття, повністю написана машиною, в якій програма не тільки пообіцяла не знищувати людей, але і повідомила, що вважає за краще посидіти в сторонці з попкорном, поки людство з великим успіхом робить це самостійно.

На цьому тижні в британській газеті The Guardian опублікували статтю, присвячену проблемі штучного інтелекту. Що цікаво, її написала машина, створена на основі просунутого алгоритму GPT-3. Він розроблений некомерційною лабораторією Open AI, фінансуванням якої займається Ілон Маск, який неодноразово говорив про небезпеку повстання ШІ.

Перші пропозиції написали співробітники газети, після цього студент Каліфорнійського університету в Берклі Лайам Порр (Liam Porr) використовував програму для створення повноцінної статті, давши GPT-3 кілька ключових вказівок. У підсумку алгоритм написав відразу вісім статей, що мають власний стиль, різні думки і деталі побудови. Редактори The Guardian вирішили об’єднати їх в єдину роботу, заявивши, що це було навіть легше, ніж якби статтю писала людина.

Читайте також:  Volvo створила технологію безпілотної «парковки» човнів

Якщо коротко, то ШІ заявив, що не планує знищувати людство. Мало того, він бажає людям добра і хоче служити їм. GPT – 3 філософськи розсудив, що люди і без участі ШІ непогано справляються зі знищенням один одного. При цьому він би вважав за краще нічого не робити, а лише спостерігати за саморуйнівною поведінкою людства. В цілому стаття вийшла значною. У ній знайшлося місце правам роботів, фільму “Матриця” і навіть цитатам Махатми Ганді.

Джерело: theguardian.com