Робота

Перша робота як перший секс: важливо все

Нелюбима робота

Вибір першої роботи – відповідальна справа. Неправильний роботодавець, прямо як невдалий перший секс, може залишити в душі і житті романтичної дівчини жахливий слід. Так як же не зробити образливих помилок? Розбираємося сьогодні.

Думками з цього приводу вирішила поділитися наша читачка Олена Букрєєва.

Олена Букрєєва – Початківець роботодавець, працівник з великим стажем.

Любі дівчата, які закінчили вищий навчальний заклад, коледж, спеціалізовані курси або ще нічого не закінчивши, але спраглі знайти роботу, ця стаття для вас! Як каже одна моя знайома, «коротше, тема така» … Від того, якою буде ваша перша робота, як і в якому місці ви отримаєте перший досвід, залежить ваша впевненість в собі і, як наслідок, ваше вміння насолоджуватися і приносити задоволення партнеру ( тут і далі під партнером розуміється роботодавець, звичайно).

Мрії про першу роботу як мрії про перший секс

Всі хочуть, щоб в перший раз все було як в кіно. Свічки, вино, ведмежа шкура біля каміна … І він, «найкращий з усіх», шепоче, заплутавшись у вашому волоссі: «Як довго я тебе шукав!» І відразу весілля, діти, щаслива старість в оточенні онуків в будинку на березі океану . А в реальності … Добре, якщо все відбудеться на батьківському дивані, а не в холодному під’їзді.

Перший досвід не повинен вас розчарувати і змусити відчувати сором. Тому мрії мріями, але реальна оцінка себе, своїх здібностей і зіставлення їх з очікуваннями можливих партнерів не завадить. Слухайте досвідченіших подруг, маму, читайте статті в інтернеті, захоплюйтеся кар’єрами знаменитостей, але не переставайте чути себе.

Хто ви? Чого і кого ви дійсно хочете? Який партнер вам потрібен? У чому ваша унікальність? Ваші мрії повинні бути вашими, а не запозиченими у інших. Мрійте! Але будьте пильні. Всі чоловіки хочуть сексу без зобов’язань. Всі роботодавці хочуть, щоб працівник якомога більше працював і як можна менше отримував. А ви хочете весілля, дітей, онуків і океан. Мрійте, але не намагайтеся розпланувати все своє життя.

Перший не означає на все життя, перший – це тільки початок. Будьте сміливішими у виборі! Розглядайте в якості потенційних роботодавців кращих. Тільки так ви знайдете підходящого.

І звичайно ж, не витрачайте даремно час і енергію на пошуки партнера, який вам не підходить. Запам’ятайте: якщо хочете бути щасливою, ніколи не погоджуйтеся на роботу, яка вас не збуджує або, що ще гірше, викликає нудьгу і огиду.

Вони хочуть досвідчених

Це так. Вони хочуть досвідчених. І чоловіки. І роботодавці. Рідкісне оголошення про роботу не містить фрази «потрібен досвід». Це і добре і погано. Погано, тому що не зрозуміло, де взяти досвід, якщо всім потрібні тільки з досвідом. Добре, тому що у вас є мотивація отримати такий досвід, який не соромно буде продемонструвати бажаному роботодавцю. Крім того, у недосвідчених є маса переваг. Покажіть потенційному роботодавцю, що:

 • У вас є базові знання.
 • Ви сповнені ентузіазму.
 • Ваші людські якості на висоті.
 • Ну і силу чарівності ніхто не відміняв.

Перше побачення

Для початку серйозних відносин – і трудові не виняток – дуже важливе враження, яке ви справите на першому побаченні. Ні про який секс – ой, роботі – не може йти мови, якщо ви неохайні. Светр в катишках, стоптані туфлі, немите волосся і відсутність манікюру – кращі друзі невдах.

Варіант «Я одягну все краще відразу» теж не підійде. Від вас має за версту тхнути смаком і впевненістю в собі. Тому сто разів примір, один раз одягни!

З одягом розібралися, а де взяти впевненості, якщо руки тремтять і в роті пересохло? Робіть що завгодно: пийте розслабляючий чай, займайтеся аутотренінгом або дихальною гімнастикою, але ви не повинні виглядати так, ніби у вас рідкісний вид тропічної лихоманки.

Блідість і хворобливе тремтіння ні у кого не викличуть бажання. Вони не захочуть вас – ні чоловік, ні роботодавець.

Посміхайтеся. Не тараторьте і не пищіть. Не перебивайте і не починайте говорити першою. Навіть якщо виникла пауза, не намагайтеся її заповнити. Чекайте. Не закидайте ногу на ногу і не сутультесь. Не теребіть шарфик або поділ сукні. Нічого не теребіть. Від вашого спокою і витримки багато що залежить. Не відводіть погляд. Не обертайте очима, щоб вашого співрозмовника заколисало. Не намагайтеся брехати. Щирість підкуповує. Роботодавець, як і чоловік, має захотіти вас справжню, а не вигадану. Інакше розчарувань і втрат згодом не уникнути.

Навчіться говорити «ні»

На етапі переговорів ви і роботодавець – рівноправні договірні сторони. Ні під яким тиском не погоджуйтеся на те, що бентежить вас або суперечить вашим бажанням.

Насторожіться, якщо вам кажуть:

 1. Попрацюйте у нас безкоштовно один-два місяці.
 2. Спочатку ви будете отримувати мало, а потім, коли ми зрозуміємо, що ви нам підходите, ми будемо платити нормально.
 3. Зазвичай ми нараховуємо зарплату за підсумками виконаної роботи в кінці місяця.
 4. Щоб ми переконалися, що ви нам підходите, зганяйте за пивом і помийте мій автомобіль.

На ці та схожі пропозиції твердо відповідайте «ні» і подумки (а якщо змушують обставини, то і вголос) надсилайте потенційних партнерів куди подалі. Вони вам не підходять!

Без засобів захисту – ні-ні

Якщо ви пройшли всі випробування і роботодавець відчинив свої обійми, не поспішайте в них кидатися. Ваш партнер повинен подбати про засоби захисту. У трудових відносинах такими засобами є трудовий договір і трудова книжка.

Згідно з Трудовим кодексом, роботодавець зобов’язаний укласти з вами письмовий договір у двох примірниках протягом трьох днів з моменту прийняття на роботу і завести трудову книжку протягом п’яти днів. У трудовому договорі має бути багато всього, але для вас головне – посада, на яку вас беруть, і розмір заробітної плати.

Якщо ви погоджуєтеся на незахищені відносини, будьте готові до наступного:

 1. Роботодавець може не виплатити вам зарплату.
 2. Зарплата може не відповідати заявленій при надходженні на роботу.
 3. Вас викинуть на вулицю в будь-який момент без пояснення причин і компенсацій.
 4. Вам не нададуть відпустку, не оплатять лікарняний і так далі.

Звичайно, може так статися, що бажання отримати перший досвід виявиться сильнішим за страх незахищених відносин. Або партнер буде настільки хороший, що закрутиться голова – і плювати на все! Це ваш вибір. Ніхто вас за нього не засудить. Але якщо ви погоджуєтеся на відносини без захисту, будьте готові до всього!

Невдалий досвід не привід піти в монастир або пуститися у всі тяжкі

Якщо ви зазнали невдачі і роботодавець відмовив вам або обіцяв зателефонувати і не дзвонить, це не привід образитися на себе і весь світ, залягти на дивані, лайкати фотки в Instagram і випрошувати гроші у батьків на туфлі і шоколадки. Відставити! Той, хто відмовив вам сьогодні, просто не ваш. Шукайте, не зупиняйтеся, і ви обов’язково зустрінете свого принца. Ви теж йому потрібні! Він чекає вас!

Але і пускатися у всі тяжкі – працювати де-небудь, як-небудь, ким-небудь – не потрібно. Нелюбима робота має властивість затягуватися надовго. Іноді на все життя.

Не впадайте у відчай і не впадайте в депресію, не займайтеся самобичуванням! Але і не погоджуйтеся на перший варіант, який підвернувся. Вірте! Шукайте!

Все буде: і весілля, і діти, і океан!