Технології

SpaceX «розігнала» супутниковий інтернет Starlink до рівня наземних рішень

Starlink

Супутниковий інтернет Ілона Маска продовжує розширювати зону покриття і покращувати якість зв’язку. Після запуску на орбіту чергової партії супутників-ретрансляторів в мережі з’явилися оновлені дані про значення швидкості з’єднання і затримки, які на тлі ранніх результатів вимірювань виглядають вражаюче.

Користувачі Reddit виявили в мережі документацію зі звітами про роботу супутникового інтернету, яку SpaceX відправила на узгодження у Федеральну комісію зі зв’язку США (FCC). За даними джерела, тестування проводилося з використанням сервісу Ookla Speedtest і показало наступні результати: швидкість завантаження в мережі Starlink становить від 102 до 103 Мбіт/с, вивантаження — від 40 до 42 Мбіт/с., затримки (ping) — від 18 до 19 мс.

Примітно, що обидва тести датовані 30 червня поточного року. У той час у SpaceX було всього близько 500 супутників Starlink на орбіті, а зараз їх налічується понад 700, що, ймовірно, ще більше збільшило швидкість передачі даних. Згідно з документацією SpaceX, радіус дії мережі Starlink постійно розширюється завдяки регулярному запуску супутників на навколоземну орбіту. Кінцева мета компанії – запустити тисячі сателітів, щоб забезпечити всесвітнє покриття і швидкість завантаження до 1 Гбіт/с.

Читайте також:  Samsung представила 110-дюймовий 4K-телевізор з матрицею Micro LED

Джерело: mashable.com