Авто

McLaren продає штаб-квартиру через фінансові проблеми

McLaren Technology Centre

Британська компанія McLaren Group збирається виставити на продаж свою штаб-квартиру в Уокінгу. Однак новий майданчик марка шукати не буде: після продажу компанія залишиться на своїй базі, але вже в якості орендаря.

Виробнику суперкарів доведеться шукати покупця, який заплатить за нерухомість не менше 200 мільйонів фунтів стерлінгів або 6.8 мільярдів гривень за поточним курсом. Згідно з умовами угоди, McLaren продовжить роботу в Уокінгу і підпише договір оренди з новим власником. За прогнозами марки, штаб-квартиру вдасться продати до кінця поточного фінансового року.

Читайте також:  Citroen представив флагманський кросовер-ліфтбек C5 X

“Таке рішення забезпечить стійку платформу для довгострокового зростання компанії та інвестицій. Це, безсумнівно, важкий час для нашої компанії і особливо для наших співробітників”, – цитує видання Autocar представника McLaren.

McLaren Technology Centre

У травні стало відомо, що McLaren опинився на межі банкрутства через пандемію коронавірусу: доходи різко скоротилися через падіння продажів автомобілів і скасування гоночних змагань. Компанія звернулася до британського уряду за фінансовою підтримкою, але отримала відмову. Влада вказала на те, що марка не вжила всіх необхідних заходів для того, щоб самостійно вирішити свої проблеми.

Внаслідок цього McLaren довелося скоротити 1200 робочих місць – майже третина всього персоналу, який працював на виробництві як дорожніх автомобілів, так і болідів для Формули-1, — і взяти кредит на суму 150 мільйонів фунтів стерлінгів в Національному банку Бахрейну.

Читайте також:  В Україні ремені безпеки можуть зберегти життя 900 людей на рік – експертка

Штаб-квартира в Уокінгу була побудована за проектом архітектора Нормана Фостера. На території знаходяться три будівлі малої поверховості, ефектно вписані в ландшафт: McLaren Technology Centre, що отримав премію Британської будівельної галузі BCI, Production Centre, в якому збирають дорожні моделі, і Thought Leadership Centre. McLaren є беззмінним власником штаб-квартири з моменту її побудови в 2004 році.

Джерело: Autocar