Авто

Творця електропікапів Nikola назвали шахраєм

Nikola Motor one

Один з колишніх акціонерів стартапу Nikola, що розробляє електричні пікапи, заявив, що його засновник Тревор Мілтон шахрай, а реклама компанії побудована на брехні. З такими звинуваченнями виступила аналітична фірма Hindenburg Research – вона опублікувала звіт про махінації Nikola на власному сайті.

З публікації випливає, що Мілтон призначив свого брата Тревіса керівником підрозділу з виробництва водню, хоча той не має ні потрібної кваліфікації, ні досвіду в цій сфері. Крім того, реклама бренду побудована на обмані: нібито, вантажівка Nikola One, заявлена як інноваційний транспортний засіб, не здатна їхати самостійно, так що для зйомок ролика її довелося спускати зі схилу, щоб створити ефект руху.

Читайте також:  3,5 секунди до 97 км / год: представлений найшвидший Ford Mustang Mach-E

Hindenburg Research також назвала помилковими твердження Тревора Мілтона про те, що Nikola вдалося знизити вартість виробництва водню на 81 відсоток в порівнянні з аналогами. Насправді ж компанія навіть не приступила до його виробництва. Обманом виявилося і те, що основні компоненти вантажівок – це власна розробка Nikola. Насправді стартап купував комплектуючі на стороні, а для відео заклеює назву фірм ізоляційною стрічкою.

Nikola Motor one

Екс-акціонер також прокоментував недавню новину про стратегічне партнерство Nikola і General Motors. У Hindenburg Research вважають, що від цієї угоди виграє тільки Nikola, який отримав доступ до технологій одного з найбільших автомобільних концернів.

Читайте також:  Електрокар Tesla Model X зламали за кілька хвилин [ВІДЕО]

На тлі заяви про співпрацю з General Motors, акції Nikola зросли на 50 відсотків, але після публікації звинувачень у шахрайстві вони знизилися на 11 відсотків. На сьогоднішній день капіталізація компанії дорівнює 14,2 мільярда доларів. Це вдвічі вище, ніж, наприклад, Renault.

Джерело: hindenburgresearch.com