Економіка

Україна піднялася в рейтингу економічної свободи

Україна

Україна при цьому все ще залишається в найбільш економічно невільній групі і є єдиною присутньою там європейською країною.

Україна піднялася зі 138-го на 131-ше місце в рейтингу Економічна свобода в світі – 2020, який щороку складає Fraser Institute. Про це, повідомило видання РБК-Україна.

Разом з тим Україна все ще залишається в найбільш економічно невільній групі і є єдиною присутньою там європейською країною.

Читайте також:  Нацбанк не збирається друкувати гроші для бюджету

Всесвітній рейтинг очолили Гонконг і Сінгапур, а на останньому місці опинилася Венесуела. Грузія знаходиться в групі найвільніших країн з 2005 року (за винятком 2009 року).

У новій версії рейтингу вона посідає восьме місце у світі. Польща до 2004 року перебувала в третій групі, після цього піднялася до другого рівня (переважно вільні країни). Але її позиції погіршилися з 59-го по 77-го місця в рейтингу.

Найвищим рівень економічної свободи України був в 2011 і 2012 роках, але при цьому країна жодного разу не покидала групу найбільш економічно невільних країн. Сусідами по рейтингу України є Пакистан – 129-те місце, Туніс – 130-те, Таджикистан – 132-ге.

Читайте також:  Транзит газу через Україну впав на третину

Рейтинг Економічна свобода в світі – 2020 базується на даних 2019 року і вимірюється за критеріями: рівень особистого вибору, можливість виходу на ринки, захист приватної власності, верховенство права і т.д.

Як повідомлялося раніше, Україна за підсумками 2019 року піднялася на п’ять рядків у рейтингу найдорожчих для життя країн світу, до 107-го місця зі 132 країн.

Залишити коментар