Суспільство

Ляшко розповів, хто частіше хворіє на COVID-19

Віктор Ляшко

Жертвами хвороби найчастіше стають люди з цукровим діабетом і серцево-судинними захворюваннями, повідомив головний санітарний лікар.

Близько 90 відсотків всіх хворих на коронавірусну інфекцію нового типу в Україні – це люди похилого віку або люди з хронічними захворюваннями. Про це, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі телеканалу Україна 24.

Чиновник сказав, що жертвами хвороби найчастіше стають люди з такими супутніми захворюваннями, як діабет і серцево-судинні недуги.

Читайте також:  Україна друга в Європі за смертністю від COVID

“Дотримуючись протиепідемічних норм, зокрема соціального дистанціювання і маскового режиму, люди, в першу чергу, проявляють турботу про своїх батьків, бабусь, дідусів та інших літніх людей”, – наголосив Ляшко.

За його словами, нинішня система охорони здоров’я в Україні не має нічого спільного з тією, яка була в березні, і тепер медична система готова надавати допомогу всім хворим на COVID-19, хто її потребує.

Також Ляшко висловив впевненість, що жорсткі карантинні заходи, введені в Україні в березні, не були марними.

“Березень, квітень – ми бачимо в країні поодинокі випадки, бачимо Західну Європу з колапсом системи охорони здоров’я. Їхнім системам охорони здоров’я нікуди привозити і госпіталізувати людей, вірус новий, невідомо, як він себе поведе, всі країни застосовують безпрецедентні заходи. Чи соромно мені? Ніколи в житті мені не буде соромно за те, що ми в березні ввели карантинні обмеження”, – сказав він.