Суспільство

Понад мільярд людей стануть мігрантами до 2050 року

Місто

Згідно з новим аналізу Інституту економіки і світу (Institute for Economics & Peace IEP) глобальні екологічні загрози, швидке зростання населення, відсутність доступу до продовольства і води і підвищена схильність стихійних лих змусять більше одного мільярда людей покинути свої будинки до 2050 року.

Для свого нового звіту аналітичний центр IEP створив реєстр екологічних загроз, складений на даних ООН та інших джерел, для оцінки восьми екологічних загроз і прогнозу про те, які країни і регіони піддадуться найбільшому ризику.

Згідно з прогнозами до 2050 року населення Землі зросте майже до 10 мільярдів чоловік, що призведе до посилення боротьби за ресурси і розпалювання конфліктів. Фахівці припускають, що люди, що живуть в уразливих районах Африки на південь від Сахари, Центральної Азії та Близького Сходу, можуть бути змушені мігрувати. У своїй доповіді експерти відзначають, що екологічні фактори і конфлікти вже призвели до переміщення близько 30 мільйонів чоловік в 2019 році.

Читайте також:  Половина українців проти жорсткого карантину

Експерти назвали дві головні категорії загрози. Перша – це відсутність продовольчої безпеки, нестача води і зростання населення; а друга — стихійні лиха, включаючи повені, посухи, циклони, підвищення рівня моря і підвищення температури.

В ході аналізу вчені вивчили, як часто різні країни стикаються з тією чи іншою категорією загрози. Хоча деяким країнам, таким як Індія та Китай, найбільше загрожує дефіцит води в найближчі десятиліття, інші, такі як Пакистан, Іран, Мозамбік, Кенія та Мадагаскар, загрожують негайно встановити неприємності.

Автори загострюють увагу на тому, що зараз на Землі на 60% менше доступної прісної води, ніж було 50 років тому. А попит на продовольство, за прогнозами, буде тільки зростати. У найближчі 30 років він збільшиться на 50%. Експерти кажуть, що це в значній мірі обумовлено розширенням середнього класу в Азії.

Читайте також:  Україна оновила антирекорд смертності від COVID-19

Ці фактори в поєднанні зі стихійними лихами, які, ймовірно, будуть тільки посилюватися через зміни клімату, означають, що навіть стабільні держави будуть уразливі до 2050 року.

Залишити коментар