Біг

Як вибрати ідеальну музику для пробіжки

Якщо ви бігаєте з навушниками, вибір відповідного плейлиста – непросте завдання. Щоб музика дійсно допомагала бігти, важливо вибрати треки з найбільш підходящим темпом.Кілька рекомендацій по вибору музики для пробіжки – в цій статті.

Музика дає додаткову мотивацію, допомагає зосередитися на відчуттях і просто робить біг приємнішим. Якщо спробувати при виборі музики виходити з параметрів бігу, то в нашому розпорядженні є три основні показники:

  • каденс – частота кроків;
  • частота дихання;
  • ЧСС.

Темп музики і каденс

Як показав аналіз бігу професійних спортсменів, найбільш ефективний каденс – 180 кроків за хвилину (обома ногами). Бігати з метрономом, мабуть, не з руки, а ось музика може відмінно виконати його функцію.

Можна знайти непогані треки в такому високому темпі.

Однак в основному це буде хардкор.

Не кожному під силу слухати щось схоже всю пробіжку, тому можна спробувати взяти музику вдвічі повільнішу – 90 bpm. Хоча, на мій погляд, це дуже повільно.

Темп музики і частота дихання

Крім частоти кроків, для бігу також важлива ритмічність дихання. Дихати в такт музиці виходить цілком природно, якщо ви не позбавлені почуття ритму, а музика з невідповідним темпом може навіть заважати, збиваючи дихання.

Існують різні думки з приводу того, як правильно дихати. Один з варіантів – робити вдих на два кроки, а видих – на три. На чотири удари треку зі 144 bpm припадає саме два кроки вдиху і три кроки видиху оптимального каденса.

Інший варіант дихання добре вписується в музику зі 120 bpm: один крок на вдих, два – на видих. Цикл дихання проходить за два біта.

Темп музики і ЧСС

З огляду на те, що звук надає досить великий вплив на фізіологію, поєднання ритму музики і пульсу може дати непоганий результат. Тут значення може варіюватися в залежності від мети пробіжки. Наприклад, для бігу на низькому пульсі (120-140 ударів на хвилину) добре підійде progressive breaks.

Підводячи підсумки, нагадаю, що вже є ряд досліджень, які підтверджують, що музика допомагає бігати швидше і краще. І хоча є бігуни, які проти музики на пробіжках, мені здається, якщо ви любите музику так само, як і я, їх аргументи вас не переконають. В такому випадку є сенс експериментувати з показником bpm в пошуках ідеального ритму. Буду рада вашим пропозиціям на цей рахунок у коментарях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *