Технології

Apple придумала більш безпечну альтернативу платежам по NFC

WallMart Pay QR

З моменту презентації системи мобільних платежів Apple Pay в 2014 році власники «яблучних» гаджетів могли розплачуватися в магазинах смартфоном або смарт-годинником за допомогою NFC. Однак в коді iOS 14 були виявлені натяки, що Apple хоче додати підтримку платежів за QR-кодами. Недавній патент американської компанії – ще один доказ цьому.

Apple Pay QR

Apple вважає, що використання Bluetooth і NFC для оплати покупок пов’язане з потенційним ризиком порушення конфіденційності через передачу даних про транзакції користувача. Крім того, далеко не скрізь є термінали з підтримкою безконтактної оплати. Тому компанія взялася за розробку більш надійного способу з використанням QR-кодів.

Читайте також:  Відкрито інноваційний метод опріснення води

Зареєстрований в американському відомстві з патентів і товарних знаків патент Apple отримав назву»здійснення платежів з використанням оптичного зв’язку”. У документі детально описується процес проведення транзакції, при якій не здійснюється прямої передачі конфіденційних даних між пристроєм користувача і системою продавця. Компанія пропонує використовувати камеру для сканування і декодування «оптичних кодів”, які можуть бути виконані у вигляді QR-кодів.

QR-код повинен містити номер транзакції, який пристрій Користувача буде використовувати для передачі даних під час проведення операції. У цей момент на сервері відбувається порівняння переданого коду з інформацією від продавця, після чого на гаджет покупця відправляється файл, що містить інший код у вигляді штрих-коду або QR-коду з рядом ідентифікаторів, пов’язаних із замовленням. На цьому етапі користувач отримує повідомлення з пропозицією підтвердити транзакцію. Потім команда передається на сервер, а продавець отримує повідомлення про успішну оплату. Важливо, що продавець лише дізнається, що рахунок був оплачений, але не особистість покупця або інші конфіденційні дані.

Читайте також:  Sony назвала точну дату і ціну Play Station 5

Варто відзначити, що сама Apple офіційно поки не оголосила про підтримку оплати за QR-кодами.

Джерело: appleinsider.com

Залишити коментар