Авто

МВС пропонує майже у 7 разів збільшити штрафи для водіїв

Поліція

Штрафи для водіїв за перевищення швидкості більш ніж на 50 км на годину можуть зрости у 6,5 рази.

Про це повідомляє кореспондент УНІАН з посиланням на слова заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка.

За його словами, у липні Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект №2695, яким передбачається збільшення штрафів за перевищення швидкості у понад 50 км за годину у 6,5 рази.

Читайте також:  На дорогах України зростає кількість нових Rolls-Royce за $625 000

«В цьому законопроекті закладено підвищення у 6,5 разів штрафів за брутальне перевищення швидкості. На сьогодні той, хто перевищив швидкість на більш як 50 км, платить лише 510 грн. Ми запропонували штраф 3 тис. 400 грн. Це при тому, що в Європі за таке порушення штраф може сягати й 300, і 500 євро», – сказав Геращенко.

Хронологія подій

13 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху (№ 2695).

Законопроектом пропонується встановити, що окремі правопорушення, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом ліків, що знижують увагу та швидкість реакції, караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 7 до 10 років.

Читайте також:  6-річна Tesla Model S наблизилася до пробігу 1 600 000 км

Також пропонується встановити, що перевищення швидкості більш як на 50 км на годину карається штрафом у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 тис. 400 грн).

Крім того, планується встановити, що вимога щодо передачі документів для перевірки не поширюється на водіїв, які отримали посвідчення після 2013 року або можуть пред’явити електронне посвідчення та реєстрацію на транспортний засіб.

Залишити коментар