Економіка

У Нафтогазі озвучили кроки для розвитку газовидобутку

Нафтогаз

Україна має перспективи, щоб перейти від стагнації до зростання видобутку газу, вважають у Нафтогазі.

Розвиток газовидобутку в Україні вимагає державних рішень, зокрема, підписання угод про розподіл продукції (УРП) і доступу надрокористувачів до Чорноморського шельфу. Про це повідомляє прес-служба НАК Нафтогаз України.

У компанії відзначили, що Україна має перспективи, щоб перейти від стагнації до зростання видобутку газу. Але нові напрямки і проекти, які можуть забезпечити такий результат, несуть у собі значні ризики, потребують значних інвестицій та нових технологій.

Читайте також:  Нафтогаз озвучив величезну суму збитків за рік

“Успішна реалізація цих можливостей вимагає проактивної позиції з боку держави, нашої спільної роботи”, – зазначив глава правління НАК Андрій Коболєв, слова якого наводяться у прес-релізі компанії після презентації прем’єр-міністру Денису Шмигалю стратегічних напрямків і проектів видобутку газу.

Главі уряду, зокрема, були презентовані перспективи освоєння глибоких горизонтів, покладів нетрадиційного газу в щільних породах і Чорноморського шельфу.

У той же час у Нафтогазі відзначили, що галузь потребує підписання УРП, конкурси за якими відбулися рік тому, впровадження стимулюючої ренти для видобутку газу зі щільних порід, відкриття доступу до Чорноморського шельфу, а також до ряду великих високопотенційних площ суші. Крім того, на думку НАК, важливо продовжити дію стимулюючої ренти для видобутку з традиційних родовищ і спростити дозвільні процедури.