Наука

Як марихуана може впливати на мозок підлітка

Марихуана

Нове дослідження говорить про те, що навіть помірне вживання марихуани підлітками, може чинити негативний вплив на когнітивні функції мозку і, зокрема, на вербальну пам’ять.

За словами дослідників з Університету Колорадо, існує безліч свідчень, що вживання марихуани пов’язане з когнітивними функціями, але також відомо, що її вживання не ізольоване від таких важливих факторів ризику, як, наприклад, вплив однолітків, поведінка батьків і соціально-економічний статус. І саме тому вчені в цьому дослідженні зосередилися на підлітках з одних і тих же сімей.

У ньому взяли участь 1192 Підлітки з 596 сімей. Це були представники різних рас і етнічних груп. Вони опитувалися вченими на предмет вживання марихуани, а їх когнітивні здібності оцінювалися за допомогою нейропсихологічних тестів. Дослідження проходило в два етапи. Перші дані були зібрані в період з 2001 по 2006 рр., коли середній вік молодих людей становив 17 років, і в період з 2008 по 2013 рр., тоді їм в середньому було вже 24 роки.

Читайте також:  Виявлено раніше невідомий агрегатний стан скла

Дослідники мають намір продовжити дослідження. Вони вважають, що зараз це особливо актуально, коли в різних штатах вживання марихуани частково декриміналізується.

Вербальна пам’ять – це пам’ять, яка відповідає за здатність людини запам’ятовувати різну інформацію, що надається в словесній формі.