Економіка

Саудівська Аравія обвалила ціни на нафту

Добування газу і нафти

Saudi Aramco другий місяць поспіль знижує вартість своєї нафти для Азії, Європи і США. Ціни впали до мінімуму за два місяці.

Світові ціни на нафту впали на торгах у понеділок, 7 вересня, на тлі зниження вартості на паливо Саудівською Аравією.

Компанія Saudi Aramco повідомила, що в жовтні ціна сорту Arab Light для Азії буде зменшена другий місяць поспіль – на $ 1,4 за барель. У результаті вона буде коштувати на $ 0,8 менше, ніж кошик нафти Омана і Дубая. Буде знижена вартість й інших саудівських сортів нафти.

Читайте також:  У Кабміні заговорили про зростання цін на електрику

Для американських клієнтів у жовтні зниження складе від $ 0,5 за барель до $ 0,7 за барель.

У зв’язку з цим вартість листопадових ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures впала нижче $ 42 за барель, а ф’ючерси на нафту WTI на жовтень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі – нижче $ 39 за барель. Обидва показники – мінімум за два місяці.

“Ринок вважає ціни Saudi Aramco справедливими, є і ті, хто хотів би більш значного зниження”, – говорить керівник азіатських операцій нафтотрейдера Vitol Group Майк Мюллер.

Саудівська Аравія опускає ціни на нафту, і це викликає побоювання, що світовий попит є нестійким, відзначають аналітики компанії CBA. Адже зазвичай Саудівська Аравія задає тон для прийняття рішень щодо цін на нафту і для інших близькосхідних країн, включаючи Ірак і ОАЕ.

Залишити коментар