Наука

Підраховано, скільки видів тварин зникне до 2100 року

Носоріг

Вчені провели дослідження, з’ясувавши, що в цьому столітті можуть зникнути, щонайменше, 550 видів ссавців. Вони вважають, що настає шостий період масового вимирання на планеті.

Дослідники, як повідомляє BBC, проаналізували численні дані по скам’янілостях, які і призвели до таких тривожних висновків. А комп’ютерне моделювання, на основі зробленого аналізу, говорить про те, що до 2100 року масштаби вимирання, при збереженні нинішніх загроз для видів, тільки збільшаться.

Згідно з цими моделями, попередні вимирання – це тільки верхівка айсберга, в порівнянні з тим, що чекає планету в наступні десятиліття. Вчені вважають, що на людині повністю лежить відповідальність за зникнення ссавців в останні десятиліття. Але цей процес, на їхню думку, можна зупинити, активізуючи зусилля по збереженню навколишнього середовища.

Читайте також:  Вчені кількісно виміряли вплив авіації на клімат

“Незважаючи на цей «тривожний» сценарій, ми могли б врятувати сотні, якщо не тисячі видів за допомогою більш цілеспрямованих і ефективних природоохоронних стратегій” — вважає Тобіас Андерманн з Гетеборзького університету.

Залишити коментар