Наука

Знайдено відповідь на питання, чи викликає фарба для волосся рак

Фарбування волосся

Результати нового великого дослідження не показали зв’язку між фарбою для волосся і розвитком більшості видів раку. Однак деякі види раку грудей і яєчників, можливо, викликані фарбою. За словами вчених, цей теоретичний зв’язок «вимагає подальшого вивчення».

У дослідженні, опублікованому в медичному журналі BMJ, взяли участь 117 200 жінок. Воно проводилося в клініці «Бригем енд Вімінс» в Бостоні — другій за величиною навчальній лікарні Гарвардської медичної школи. Жінки заздалегідь розповіли дослідникам, чи використовували вони фарбу для волосся і скільки разів.

Читайте також:  Ровер Curiosity зробив рекордну панораму Марса

До початку дослідження ні в однієї з жінок не був виявлений рак. Вчені спостерігали за добровольцями протягом 36 років. За цей період, третина повідомила про використання фарби.

До кінця дослідження було зареєстровано понад 47 тисяч випадків раку, і близько п’яти тисяч смертей. Але дослідники не знайшли зв’язку між розвитком злоякісних пухлин і використанням фарби для волосся.

Незважаючи на те, що чіткого зв’язку не виявилося, деякі результати вимагають подальшого вивчення. Учасниці, які ніколи не користувалися фарбою, мали менший ризик розвитку рецептор-негативних пухлин молочної залози (HR-). Ця форма раку має тенденцію до більш швидкого зростання і відсутності реакції на лікування, що блокує вироблення гормонів естрогену і прогестерону. Так само вони рідше хворіли на рак яєчників.

Читайте також:  Створена найбільш детальна 3D-карта Чумацького Шляху

Ризик розвитку злоякісних пухлин вкрай складно вивчити і зафіксувати. У фарбі міститься більше п’яти тисяч хімічних речовин, частина з яких — канцерогени. Автори також відзначили, що більш темні відтінки пов’язані з більш високою концентрацією інгредієнтів. Однак на ризик розвитку раку може вплинути безліч факторів, серед яких генетика людини і навколишнє середовище.