Технології

Представлений незвичайний літак-куля з малою витратою палива

Celera 500L

Сучасні літаки споживають куди більше палива, ніж автомобілі, чим зазвичай обумовлена дорожнеча перельотів. Американська компанія Otto Aviation показала прототип революційного літака, що витрачає стільки ж пального, скільки звичайний джип, при максимальній дальності польоту в 7250 км.

Літак Celera 500L проходить випробування з 2017 року, але тільки зараз виробник розкрив його технічні особливості. Модель отримала економний 12-циліндровий поршневий двигун RED A03 виробництва RED Aircraft. Двигун встановлений в задній частині літака і дозволяє розвивати крейсерську швидкість в 725 км/год при потужності від 500 до 600 кінських сил. При цьому витрата палива на 100 км становить трохи менше 12 літрів при максимальній дальності польоту в 7250 км.

Читайте також:  Apple зробила секретний девайс для уряду

“Наша мета полягала в тому, щоб створити приватний літак, що дозволяє здійснювати прямі рейси між будь-якою парою міст в США зі швидкістю і вартістю, порівнянною з комерційними авіаперельотами”, – повідомляють представники компанії Otto Aviation.

Celera 500L

Ще одна цікава особливість цього літака – це високий показник планування, він становить 22:1. Передбачається, що при відключенні двигуна на висоті 10 км літак може пролетіти понад 200 км.

Celera 500L відрізняється обтічним фюзеляжем у формі кулі з довгими вузькими крилами, а також хрестоподібним хвостовим оперенням. Всередині є місце для шести пасажирів. Розробник планує встановити на авіаперельоти низькі ціни, завдяки чому вдасться успішно конкурувати з комерційними перевізниками. Також не виключено, що Celera 500L оснастять гібридним електричним двигуном. Терміни перших комерційних рейсів не вказані.

Читайте також:  Доступний смартфон LG Q31 отримав захист військового класу

Джерело: spacedaily.com

Залишити коментар