Економіка

Світову економіку чекають нові виклики – експерти

Падіння

Пандемія до 2025 року може завдати світовій економіці збитків у розмірі майже 35 трлн доларів, вважають фінансові аналітики.

До кінця року країни можуть зіткнутися з новими економічними викликами, прогнозують бізнес-експерти. Про це пише Bloomberg з посиланням на опитаних експертів.

“Ми спостерігаємо піковий стрибок. З цього моменту імпульс трохи згасає”, – сказав радник з глобальної економіки Pacific Investment Management Йоахим Фелс.

В умовах пандемії уряди вже вклали трильйони доларів в заходи підтримки, зазначило агентство. Завдяки цьому в США в серпні різко знизився рівень безробіття і покращилася ситуація на ринку житла, в Китаї відновлюється економіка, а в Німеччині зростає виробництво. Крім того, ринки, що розвиваються, отримали “перепочинок” через падіння курсу долара, вказало агентство.

Читайте також:  У червні в Україні різко зросли зарплати

Однак експерти вважають, що зберегти позиції буде непросто.

“Влада повинна буде активізувати зусилля щодо стимулювання економіки, в той час як багато хто вже готовий призупинити заходи підтримки, які були введені в зв’язку з пандемією”, – зазначили експерти.

Так, ряд великих компаній заявили про майбутні скорочення. Серед них – виробник автомобілів Ford Motor Co і авіакомпанія United Airlines Holdings Inc.

У той же час в Китаї споживачі як і раніше неохоче витрачають гроші, а найбільші банки країни повідомили про гірше падіння прибутку за більш ніж десять років через зростання безнадійних боргів, зазначив Blomberg.
а
За оцінкою професора Австралійського національного університету Уорріка Маккіббіна, пандемія коронавірусу до 2025 року може завдати світовій економіці збитків у розмірі майже 35 трлн. доларів.

Читайте також:  Торгівля агропродукцією України з ЄС впала на 5%

“Необхідно прищепити досить велику частину населення, перш ніж економічні втрати почнуть знижуватися”, – зазначив він.

Однак навіть якщо вакцину від COVID-19 розроблять, знадобиться чимало часу для того, щоб зробити її доступною в усьому світі, попередив Маккіббін. Також експерти побоюються і другої хвилі коронавірусу, вказало агентство.

Серед інших ризиків для економіки експерти називають і вибори в США.

“У цей час може посилитися напруга в стосунках між Сполученими Штатами і Китаєм. Це підірве довіру бізнесу”, – зазначив Bloomberg.

Раніше у Франції уряд представив проект плану перезапуску економіки в 100 млрд євро на тлі кризи через пандемію коронавірусу.

Залишити коментар