Технології

Представлений перший в історії голографічний ролик

Голограма

Вже не одне десятиліття мільйони фанатів кіносаги “Зоряні війни” чекають появи справжньої голографічної проекції. Про прорив в цьому напрямку заявили японські дослідники, які створили перший в історії голографічний ролик.

Існуючі технології проекції або мають вузький кут огляду, або зовсім не вважаються голограмою. Перші-статичні, а другі засновані на оптичних ефектах і найчастіше використовуються на концертах популярних виконавців. Японські дослідники повідомили про прорив, створивши перший в історії голографічний ролик завдяки використанню унікальних матеріалів-метаповерхностей.

Матеповерхні мають товщину кілька нанометрів і дозволяють управляти світлом. Для демонстрації роботи нової технології надрукували 48 прямокутних “метаповерхневих” кадрів. У виробництві використовувалося золото, заломлюючий промінь лазера для отримання підвішеної в повітрі тривимірної картинки.

Читайте також:  Apple випадково розкрила можливу дату анонсу iPhone 12

Перший голографічний ролик показує обертову Землю. Вчені пояснюють, що кожен кадр трохи відрізняється від попереднього, а відео відтворюється зі швидкістю 30 fps. Оскільки в експерименті задіяли геліо-неоновий лазер, зображення має червоний відтінок. У майбутньому дослідники планують удосконалювати технологію, домігшись повнокольорової картинки. Крім того, вони мають намір збільшити швидкість друку, оскільки ролик з 48 кадрів створювався 6 годин, а на 6-хвилинний фільм знадобилося б не менше 800 годин.

Залишити коментар