Технології

Інженери навчилися управляти технікою через звичайний папір

Папір

Класичний папір був придуманий майже 2000 років тому. У цього простого і звичного кожному матеріалу вже безліч варіантів застосування, проте американські дослідники впевнені, що у нього ще є потенціал. Вони створили технологію, за допомогою якої будь-який лист можна перетворити в клавіатуру або інший цифровий інтерфейс.

Команда інженерів з Університету Пердью показала технологію друку цифрових схем на аркуші звичайного паперу. Спочатку матеріал покривається високофторованими молекулами, що роблять його водовідштовхувальним. На отриманому омніфобному покритті можна друкувати в кілька шарів, не дозволяючи чорнилам розмазуватися і зливатися воєдино. В результаті виходить по суті датчик тиску, що не вимагає харчування, так як енергію він отримує від контакту з користувачем.

Читайте також:  Авторитетний інсайдер розкрив дату презентації Apple MacBook на ARM

Нова технологія дозволяє створювати різноманітні датчики і цифрові інтерфейси з унікальними функціями. Наприклад, це може бути розумна упаковка або захищена посилка, для розблокування якої буде потрібно ідентифікація цифрового підпису.

“Прості аркуші паперу з записної книжки можуть бути перетворені в інтерфейси музичного програвача, щоб користувачі могли вибирати пісні, відтворювати їх і змінювати гучність”, – діляться своїми думками дослідники.

Джерело: eurekalert.org

Залишити коментар