Статті

5 українських народних казок, які залишаються актуальними в наш час

Українські народні казки

Найкращі казки для малюків – ті, які зачаровують уяву і переносять в незвіданий загадковий світ. Вони прищеплюють почуття прекрасного, запевняють, що добро перемагає зло, а будь-які труднощі можна подолати, якщо не опускати руки і наполегливо з ними боротися. Всі ми з дитинства зростали на казкових сюжетах – і прочитаних у книгах, і почутих від мами та бабусі. Вони дарували нам чарівні сни і плекали наші душі, сіючи туди ті зерна, котрі вже в дорослому житті зростали позитивними рисами характеру, за які ніколи не буває соромно.

Українські народні казки – книга дитинства

Короткі казки про тварин – та річ, яка існувала, без перебільшення, в дитинстві кожного з нас. Через образи тих чи інших звірів ми знайомилися з людськими рисами, формували власні навички, характер та поведінку. Ці твори втілилися і в мультиплікаціях. Ми звикли, що лев – хоробрий та відважний, лисичка хитра, а вовк – жорстокий, але не завжди метикуватий. Безперечно, класикою цього напрямку є казка про котика та півника. Вона має багато варіацій як у літературному сенсі, так і у втіленнях на екрані та на сцені. Цікавим буде варіант у вигляді твору Анни Бербенець «Півник – золотий гребінчик». До знайомих нам героїв казки тут долучається дрізд. Твір дуже сподобається молодшому шкільному поколінню, сформує в нього навички дружби і взаємодопомоги в критичних ситуаціях. Взагалі, коти в казках – дуже здібні герої. Вони кмітливі і здатні до сміливих та нестандартних вчинків. Чого лише вартий знаменитий Кіт у чоботях! Він зумів витягти свого господаря з бідності, знайти йому красиву наречену і розкішний замок. Ця казка стала знаною класикою, шедевром світової літератури. Вона втілилася не лише в мультфільмах та лялькових театрах, а й у кінострічках та навіть виставах для дорослих! В даному ключі, цей твір ліг у основу книги «Улюблена казка: Кіт у чоботях». Дуже цікавий її дизайн – герої ніби визирають із-за обкладинки, запрошуючи малюків негайно почати читання. Вона стане чудовим презентом для найменших на свято. Класикою стала і книга «Бременські музиканти». Цей твір також втілювався в мультиплікації та театральних постановках, а його герої зазнавали найрізноманітніших інтерпретацій. Варто згадати хоча б усім відомий мультфільм, де компанія з юнака, кота, собаки, осла і півня постає перед нами у вигляді рок-зірок. За розважальним сюжетом ховається житейська мудрість: варто цінувати власну свободу і займатися тією справою, де ти можеш найкраще себе реалізувати.

Казки про козаків займають вагоме місце у вітчизняній літературі. Всі ми пам’ятаємо історії про містичних характерників, хоробрих запорожців, котрі вміли дихати під водою через соломинку та брати на абордаж з допомогою своїх швидких «чайок» озброєні до зубів турецькі галери. Вони передавалися з покоління в покоління та обростали новими деталями. Шанувальникам цього жанру сподобається книга «Казки малюкам про хоробрих». Вона зацікавить їх та навчить сміливості й відваги. Досить цінною є збірка і «Казка за казкою». Немає сумніву, що малюк не зможе від неї відірватися. Книги казок для дітей широко представлені в Книгарні «Є» на будь-який смак.

*На правах реклами

Залишити коментар