Наука

Вчені кількісно виміряли вплив авіації на клімат

Літак

Будь-яка діяльність людини впливає на клімат планети. Вчені часто говорять про згубний вплив транспорту на екологію і про те, що людству необхідно переосмислити паливо і самі способи переміщення. Нове міжнародне дослідження розповідає про вплив на клімат самої глобальної транспортної галузі – авіації.

Згідно з новою роботою сектор авіації становить 3,5% від усіх видів людської діяльності, що призводять до зміни клімату. Ці дані були отримані в результаті розрахунків за період з 2000 по 2018 рік. Отримані результати вказали, що дві третини впливу авіації припадає на викиди таких парникових газів, як метан, закис азоту і фторовані гази, а ще одна третина пов’язана з викидами CO2.

Читайте також:  Вчені встановили найближчого родича динозаврів на сьогодні

В ході своєї роботи дослідники оцінили всі фактори, що впливають на зміну клімату в авіаційній промисловості, включаючи викиди вуглекислого газу (CO2) і оксиду азоту (NOx), а також вплив конденсаційних слідів і перистих хмар, створюваних літаками на великій висоті. Також були проаналізовані вихлопні гази від авіаційних двигунів.

Таким чином автори роботи змогли представити унікальне дослідження, яке є першим і повним набором даних про вплив авіації на клімат. Це стало можливо завдяки новій метриці, яка називається “ефективний радіаційний вплив” (ERF).

Використовуючи ERF, команда виявила, що вплив конденсаційних слідів і перистих хмар на клімат становить менше половини від раніше оціненого, однак ці фактори все одно вносять найбільший внесок у глобальне потепління, так як вони відображають і вловлюють вихідне тепло з атмосфери. Викиди вуглекислого газу посіли друге місце, однак автори відзначають, що на відміну від ефекту конденсаційних слідів, вплив CO2 на клімат триває протягом багатьох століть.

Читайте також:  NASA виявило осколки наднової, які летять до Землі на рекордній швидкості

Приблизно половина всіх викидів CO2 була вироблена людиною за останні 20 років. Значною мірою це пояснюється збільшенням кількості рейсів, кількості маршрутів і розмірів парку повітряних суден, особливо в Азії.

Залишити коментар